bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2020
  • 6 czerwca 2020
  • wyświetleń: 7472

Tłumy na akcji poboru krwi dla poszkodowanych kolarek

Mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stanął w czwarte przy ul. Warszawskiej 154 w Bielsku-Białej. Na miejscu stawili się tłumnie mieszkańcy Bielska-Białej i okolicznych miejscowości.

Tłumy na akcji poboru krwi dla kolarek poszkodowanych w wypadku
Tłumy na akcji poboru krwi dla kolarek poszkodowanych w wypadku · fot. Bielskie Drogi


Akcja krwiodawstwa została zorganizowana na rzecz dwóch rowerzystek, Rity Malinkiewicz, byłej reprezentantki Polski oraz Kasi, które zostały poszkodowane w dramatycznym wypadku, do jakiego doszło 1 czerwca na ulicy Żywieckiej w Wilkowicach. W jadące na rowerach kobiety czołowo wjechał samochód. Stan poszkodowanych jest w dalszym ciągu bardzo ciężki, lekarze walczą o ich życie.

Część z chętnych, którzy chcieli dziś oddać krew. została przekierowana do RCK przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej i na pl. Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie stoi drugi taki sam ambulans. Tylko tutaj przy salonie samochodowym Kia w ciągu kilku godzin udało się zebrać około 20 litrów drogocennej krwi. - Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za poświęcony czas - powiedzieli organizatorzy akcji.

mp / bielsko.info
źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.