bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1849

Kolejna firma wesprze Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Transport z pełnymi kompletami indywidualnej ochrony osobistej trafi do siedmiu placówek medycznych w województwie śląskim, w tym do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Przekaże je firma Fresenius Kabi Polska.

Kolejna firma wesprze bielski Szpital Wojewódzki
Kolejna firma wesprze bielski Szpital Wojewódzki · fot. Materiały prasowe


Certyfikowane zestawy są niezbędne do wykonywania codziennej pracy medycznej i są złożone z przyłbic, rękawiczek oraz maseczek filtrujących typu ffp2. Inicjatywa została zrealizowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie ośrodków medycznych, przez działającą w obszarze opieki zdrowotnej firmę Fresenius Kabi Polska.

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną, która stwarza zupełne nowe realia i ogromne obciążenie dla polskiej służby zdrowia, firma Fresenius Kabi Polska ponownie wesprze polski personel medyczny, przekazując, aż 840 certyfikowanych zestawów składających się z 2440 opakowań sprzętu. Akcja jest przeprowadzana ze względu na wysokie zapotrzebowanie na sprzęt ochronny w 32 placówkach na terenie całej Polski. Upragnioną pomoc otrzymają nie tylko 22 oddziały szpitalne, ale też 10 zakładów opiekuńczo-leczniczych (ZOL), które są postawione w sytuacji szczególnej i często stają się ogniskami epidemii.

Kolejna firma wesprze bielski Szpital Wojewódzki
Kolejna firma wesprze bielski Szpital Wojewódzki · fot. Materiały prasowe


To już kolejna transza pomocy od firmy. W kwietniu Fresenius Kabi ze względu na prośby największych polskich towarzystw naukowych zajmujących się żywieniem klinicznym przekazało ponad 750 kompletów odzieży ochronnej do poradni domowego leczenia żywieniowego w całej Polsce. Wartość przekazywanego sprzętu wyniosła wtedy ponad 100 tysięcy złotych. Był to szczególny ruch, gdyż sprzętu ochrony osobistej było zdecydowanie za mało, a do poradni leczenia żywieniowego trafiał on w ostatniej kolejności.

- Od zawsze stawialiśmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego decyzja o ponownym przekazaniu kolejnej puli pieniędzy na wyczekiwany przez personel medyczny sprzęt ochrony indywidualnej była dla nas oczywista. Epidemia ciągle trwa i cieszymy się możemy w taki sposób wyrazić wdzięczność wobec lekarzy, ratowników medycznych, czy pielęgniarek - podkreśla Maciej Chmielowski, Dyrektor Generalny Fresenius Kabi Polska.

Kolejna firma wesprze bielski Szpital Wojewódzki
Kolejna firma wesprze bielski Szpital Wojewódzki · fot. Materiały prasowe


Fresenius Kabi Polska od lat dostarcza swoje produkty do kilkuset szpitali w całej Polsce oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius, specjalizuje się w żywieniu klinicznym, płynoterapii, lekach dożylnych, technologii infuzyjnej i transfuzyjnej. Koncern zatrudnia ponad 40 tys. pracowników na całym świecie, z czego w Polsce blisko 4 tys. osób. Na polskim rynku firma jest obecna od ponad 20 lat i systematycznie rozwija swoją działalność w obszarze ochrony zdrowia. Wśród inwestycji w Polsce posiada Wytwórnię Płynów Infuzyjnych w Kutnie, zakład produkcyjny wyrobów medycznych jednorazowego użytku „Clinico” w Błoniu pod Wrocławiem i Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: Informacja prasowa

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.