bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • 3 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4411

Bielszczanka Ewa Bebek obchodziła setne urodziny

Setne urodziny obchodziła 2 czerwca bielszczanka Ewa Bebek. W tym szczególnym dniu jubilatkę odwiedzili prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Janusz Okrzesik. Przygotowano list gratulacyjny, kwiaty, pamiątkową książkę i prezent. Odśpiewano gromkie Dwieście lat przy akompaniamencie gitary.

Bielszczanka Ewa Bebek obchodzi setne urodziny
Bielszczanka Ewa Bebek obchodzi setne urodziny · fot. UM Bielsko-Biała


- Życzymy zdrowia i gratulujemy formy, mimo trudnych doświadczeń - mówił do jubilatki prezydent Jarosław Klimaszewski.- Dziękuję za przybycie i za pamięć. Też życzę wszystkim zdrowia. A tym, którzy o mnie pamiętają, żeby dożyli setki - z uśmiechem witała przybyłych Ewa Bebek.

Pani Ewa urodziła się 100 lat temu w Starym Bielsku i całe życie mieszkała w naszym mieście. Dziś zdrowia mógłby pozazdrościć jej niejeden 50-latek. 100-latka nie pamięta, kiedy ostatnio była u lekarza, nie przyjmuje też żadnych tabletek, nie ma nadciśnienia. Niedawno sama, na własnych nogach poszła do Starego Bielska do kościoła i wróciła pieszo do mieszkania na Złotych Łanach, autobusem podjechała tylko pod górkę, od elektrowni.

O trudnej sytuacji pani Ewy głośno zrobiło się jesienią ubiegłego roku. 99-latka wtedy została okradziona przez oszustów, którzy podali się za pracowników spółdzielni. Złodzieje ukradli jej 4 tys. zł, które odkładała przez 40 lat. Dzięki mediom historia bielszczanki tak poruszyła ludzi z całej Polski, że podczas zbiórki wpłacili na specjalnie utworzone konto prawie 500.000 zł.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.