bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 czerwca 2020
  • 3 czerwca 2020
  • wyświetleń: 33991

Dramat podczas treningu na szosie. Dwie młode kobiety walczą o życie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W poniedziałek, 1 czerwca około godziny 16:30 na ul. Żywieckiej w Wilkowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie młode kobiety w wieku 25 i 30 lat. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedną z poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz, dawniej reprezentantka Polski w kolarstwie górskim i mistrzyni Polski juniorów.

Wypadek w Wilkowicach - 1.06.2020 · fot. Bielskie Drogi


Z bardzo wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-letnia kierująca Oplem Astrą, zjechała z niewiadomych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, a następnie jadąc częściowo po chodniku potrąciła dwie rowerzystki, które prawidłowo poruszały się ulicą Żywiecką w stronę Bielska-Białej. Jedną z poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz, dawniej reprezentantka Polski w kolarstwie górskim i mistrzyni Polski juniorów. Do wypadku doszło podczas treningu zorganizowanego przez Malinkiewicz w ramach akcji "RittRide".

Poszkodowane odniosły ciężkie i widoczne obrażenia ciała. Obie były reanimowane przez strażaków i ratowników medycznych. 25-latka trafiła śmigłowcem LPR do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. 30-latka drogą naziemną została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Trwa walka o życie poszkodowanych, obie kobiety były operowane. Ich stan jest krytyczny.

Na miejscu pracowali specjaliści z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy zgromadzili niezbędne dowody. Pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. Droga była zablokowana przez około trzy godziny.

Poszukiwani są świadkowie tego zderzenia, a zwłaszcza kierowca białego samochodu dostawczego typu Citroen Berlingo / Peugeot Partner, który jechał bezpośrednio przed Oplem Astrą. Kontakt pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z dyżurnym KMP w Bielsku-Białej pod nr 338121255.


Zbiórka krwi dla rannych kolarek

Przyjaciele kolarek poszkodowanych w wypadku w Wilkowicach zorganizowali akcję zbierania dla nich krwi. Odbędzie się ona w czwartek przy ulicy Warszawskiej 154 w Bielsku-Białej, w godzinach 9.00-14.00.


sid, mp / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj