Wiadomości

  • 1 czerwca 2020
  • 7 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3956

Teatr Polski wznawia spektakle. 6 i 7 czerwca komedia Mayday!

Za nami:

6 i 7 czerwca o 19.00 na Dużej Scenie bielskiego Teatru Polskiego zobaczymy po raz kolejny komedię Mayday. Jedne z głównych ról grają Anna Guzik i Oriana Soika. To pierwszy spektakl po przerwie związanej z epidemią koronawirusa. Co pojawi się w kolejnych tygodniach na bielskiej scenie?

Mayday w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej · fot. Joanna Gałuszka/Teatr Polski


Mayday - jeden z największych przebojów komediowych Teatru Polskiego wraca w nowej realizacji (reżyseruje Witold Mazurkiewicz) i nowej obsadzie. Po raz pierwszy „Mayday” trafił na afisz bielskiej sceny w 1993 roku (reż. Stefan Szaciłowski) i przez lata bił rekordy popularności. Premiera sztuki w nowej odsłonie miała miejsce 5 stycznia 2019 roku.

Mayday to farsa pióra mistrza gatunku - Raya Cooneya - historia londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Do czasu. Na skutek wypadku jego tajemnica może wyjść na jaw, bohater dokonuje więc karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami.

Nawet jeśli perypetie Johna Smitha są już widzom znane, warto obejrzeć je w nowej odsłonie i przekonać się, czy jedna z najlepszych i najczęściej granych na świecie fars bawi wciąż tak samo, a może bardziej?

Twórcy:

Reżyseria - Witold Mazurkiewicz
Scenografia i kostiumy - Jerzy Rudzki
Opracowanie muzyczne - Witold Mazurkiewicz

Obsada:

Barbara - Anna Guzik-Tylka
Mary - Oriana Soika
John - Sławomir Miska
Stanley - Michał Czaderna
Inspektor Porterhouse - Tomasz Lorek
Inspektor Troughton - Grzegorz Sikora
Bobby - Witold Mazurkiewicz
Reporter - Jadwiga Grygierczyk

Mayday obejrzymy na Dużej Scenie już w sobotę i niedzielę - 5 i 6 czerwca o godzinie 19.00. Są jeszcze bilety możliwe do kupienia online na stronie http://www.teatr.bielsko.pl lub w kasie teatru.

Tydzień później teatr zaprasza natomiast na prapremierę spektaklu „W górę!” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Pokazy premierowe odbędą się 13 i 14 czerwca. Również 13 czerwca „W górę!” będzie miało swoją premierę na teatralnej platformie vod.teatr.bielsko.pl, a więc spektakl będą mieli szansę obejrzeć wszyscy chętni. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Bezpieczeństwo w teatrzeZarówno premiera jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego (m. in. dla ograniczonej liczby widzów - 50 procent miejsc na widowni oraz z obowiązkiem noszenia maseczek na terenie teatru).

Lato z teatremWyjątkowo w tym roku Teatr Polski będzie grał w okresie wakacji! Repertuar na letnie miesiące już niebawem pojawi się na stronie instytucji. Zapraszamy również do śledzenia propozycji na platformie vod.teatr.bielsko.pl.

ar / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj