Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 1437

Mija 30 lat od pierwszych wyborów samorządowych po 1950 roku

W środę, 27 maja mija dokładnie 30 lat od pierwszych wyborów samorządowych po 1950 roku. Z tej okazji Urząd Miejski w Bielsku-Białej uruchomił stronę internetową, która przybliża historię ostatnich trzech dekad samorządności w naszym mieście. Specjalne przemówienie z okazji rocznicy wystosował też do bielszczan Jarosław Klimaszewski.

Krzysztof Jonkisz, pierwszy prezydent Bielska-Białej
Krzysztof Jonkisz, pierwszy prezydent Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


- Po trzydziestu latach od momentu restytucji samorządu terytorialnego w Polsce jedno możemy stwierdzić z całą pewnością: te trzy dekady zostały dobrze spożytkowane - powiedział Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej w specjalnym przemówieniu z okazji rocznicy.

- Gdy w 1990 roku odradzał się lokalny samorząd w naszych małych ojczyznach zapanował ogromny entuzjazm. Cieszyliśmy się, że wreszcie będziemy mogli sami o sobie decydować. Byliśmy bowiem przekonani, że to my - mieszkańcy najlepiej znamy potrzeby swoich miejscowości i najpełniej potrafimy wykorzystać ich atuty - mówi Klimaszewski.

- Na przykładzie Bielska-Białej dobrze widać, że możliwość samostanowienia przyspieszyła rozwój miasta. Jesteśmy dziś ważnym na mapie kraju ośrodkiem gospodarczym, a także silnym, regionalnym centrum kultury i sportu. Swój sukces stolica Podbeskidzia zawdzięcza swoim mieszkańcom - ludziom otwartym, pracowitym i przedsiębiorczym. To mieszkańcy są największym kapitałem i najcenniejszą wartością Bielska-Białej. Do miejsca, w którym dziś jesteśmy doszliśmy sami. Własnym wysiłkiem, zaangażowaniem i poświęceniem. Rozwój naszego miasta - co godne podkreślenia - zawsze odbywał się i wciąż się odbywa w sposób zrównoważony. Wszystkie dziedziny życia, począwszy od gospodarki, poprzez bezpieczeństwo, pomoc społeczną, zdrowie, a na kulturze i sporcie kończąc mają w Bielsku-Białej właściwe proporcje - zauważa samorządowiec.

- Dzisiejsza pozycja naszego miasta to także efekt właściwego zarządzania. Wszyscy prezydenci i radni, którzy na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat tworzyli bielski samorząd przyczynili się do rozwoju Bielska-Białej i sumiennie zapracowali na obecny jego status. Należy pamiętać, że proces przemian, który został zapoczątkowany w 1990 roku wciąż trwa. Bielsko-Biała cały czas się zmienia, cały czas pięknieje i cały czas zyskuje na atrakcyjności. Tym, którzy te przemiany przed laty zainicjowali oraz tym, którzy je kontynuowali i tym, którzy dziś mają wpływ na pozytywne przekształcenia w naszym mieście serdecznie dziękuję. Pokazaliśmy i wciąż pokazujemy, że wspólnie można więcej - podkreśla prezydent Bielska-Białej.

Strona internetowa poświęcona trzem dekadom samorządności w Bielsku-Białej dostępna jest tutaj. Przybliża ona historię samorządności w Bielsku-Białej, wszystkie kadencje Rady Miejskiej oraz statystyki związane z samorządnością.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.