bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2338

Zatrzymani za fałszywy alarm

Policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę sprawców fałszywego zgłoszenia podłożenia ładunku wybuchowego w Sądzie Rejonowym przy ul. Mickiewicza w dniu 18 czerwca. Za popełniony czyn grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie sprawców było wynikiem zakrojonych na szeroką skalę działań bielskich policjantów mających na celu przeciwdziałanie fałszywym powiadomieniom o podłożeniu ładunków wybuchowych.

18 czerwca około godz. 8.45 27-letnia kobieta wykorzystując będący w jej posiadaniu telefon komórkowy z nowo zakupioną kartą zadzwoniła na numer Sądu Rejonowego przy ul. Mickiewicza w Bielsku-Białej informując, że w budynku Sądu podłożono ładunek wybuchowy. Myślała, że nie ma możliwości ustalenia zgłaszającego a tym bardziej powiązania jej osoby ze zdarzeniem, niestety bardzo się pomyliła.

Kobieta w rozmowie z policjantami nie przyznała się do fałszywego zgłoszenia i stwierdziła, że owszem w dniu tym, była nawet w Sądzie wraz ze swoim 28-letnim konkubentem ale z przekazaniem informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego nie ma nic wspólnego. Zgromadzone w tym przypadku przez policjantów dowody świadczyły jednak przeciwko zatrzymanej.

Kobiecie i jej konkubentowi postawiono zarzut z art. 224 a kodeksu karnego tj. fałszywego powiadomienia o zagrożeniu oraz zastosowano wobec nich dozór policyjny. Za popełniony czyn grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Koszt jednorazowej akcji służb w przypadku zgłoszenia podłożenia ładunku wybuchowego w sądzie to od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu tysięcy złotych, tą kwotą zwykle są obciążani sprawcy fałszywego alarmu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.