bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3115

Druga edycja targów Rekreacja

Od 15 do 17 czerwca w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbyła się druga edycja targów Rekreacja 2012, której celem było zaprezentowanie atrakcyjnych regionów i miejscowości zarówno w kraju jak i zagranicą a także promocja aktywnego wypoczynku, zdrowego trybu życia oraz popularyzacja nowoczesnych metod rehabilitacji.

Targom towarzyszył Festiwal Miast Partnerskich zorganizowany przez Urząd Miasta w Bielsku-Białej. Podczas trzydniowego festynu dla mieszkańców Podbeskidzia każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Targi Rekreacja 2012 · fot. M. Wrzosok, E. Lesiak, B. Kopaczka


Na największym i ciekawie zaaranżowanym stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej można było zapoznać się z bardzo różnorodną ofertą atrakcyjnych zakątków województwa śląskiego.

Na stoisku Euroregionu Beskidy, który zgodnie z hasłem „Beskidy bez granic” wiele czyni dla rozwoju transgranicznej współpracy na obszarze Beskidów, można było uzyskać informację i foldery promujące ten bardzo atrakcyjny pod względem turystyczno - krajoznawczym region.

Oprócz ofert biur podróży wyjazdów do ciekawych zakątków świata, na targach znaleźć można było atrakcyjne propozycje spędzenia czasu wolnego od pracy czy też aktywnych form wypoczynku weekendowego w blisko położonych ośrodkach wypoczynkowych czy ośrodkach SPA.

W Salonie Sportu promowano aktywne formy turystyki i sportów, m.in. górskich, halowych i outdoorowych oraz udzielano porad prawidłowego stosowania kijów w marszach „nordic walking”.

W Salonie Rehabilitacja natomiast prezentowano najnowocześniejsze metody diagnostyki i rehabilitacji, szczególnie w przypadku dolegliwości czy kontuzji w obrębie kolan, bioder, kręgosłupa oraz innych dysfunkcji ruchowych.

Prezentacjom na stoiskach towarzyszyły występy estradowe zespołów reprezentujących miasta partnerskie: Baia Mare (Rumunia), Wolfsburg (Niemcy), Żylinę (Słowacja) i Ustkę oraz Dom Kultury w Wapienicy (dzielnica Bielska - Białej).

Były też spotkania z podróżnikami, degustacje regionalnych potraw i przysmaków, kiermasz sztuki ludowej beskidzkich twórców, nauka masażu serca i sztucznego oddychania prowadzona przez ratowników z Beskidzkiej Grupy GOPR, gry i konkursy sprawnościowe i zręcznościowe.

Piękna pogoda spowodowała, że wielu potencjalnych zwiedzających wybrało się w góry lub na baseny i stąd na targi dotarło ich nieco mniej niż oczekiwano.

ups / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.