Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 maja 2020
  • wyświetleń: 3577

Wybiegł przed jadący autobus i rozbił boczną szybę. Grozi mu więzienie

Bielscy policjanci zatrzymali 19-letniego chuligana, który rozbił szybę w autobusie MZK. Mężczyzna wbiegł przed jadący pojazd, zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania, a po chwili rozbił jedną z bocznych szyb. Był pod wpływem alkoholu. Na szczęście nikt z pasażerów nie doznał obrażeń, a stróże prawa szybko zatrzymali wandala. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty chuligańskiego wybryku i uszkodzenia mienia wartości ponad 2 tys. zł. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 17.00. Przed maskę wyjeżdżającego z zatoki autobusu wbiegł mężczyzna, wymachując rękoma, w których coś trzymał. Kierowca musiał gwałtowanie zahamować, aby go nie potrącić. Mężczyzna podbiegł do jednej z bocznych szyb i uderzył w nią ostrym przedmiotem, a następnie zbiegł. Uciekając, przebiegał pomiędzy przejeżdżającymi samochodami. Na szczęście w wyniku nagłego hamowania autobusu żaden z pasażerów autobusu nie doznał obrażeń.

Zgłoszenie o chuligańskim ataku na autobus odebrał oficer dyżurny bielskiej komendy i skierował we wskazany rejon policyjne patrole. Kilkanaście minut później policjanci z bielskiego wydziału prewencji zauważyli z okolicy jednego ze sklepów spożywczych przy ulicy Stojałowskiego podejrzewanego mężczyznę. Kiedy mundurowi podeszli do niego zachowywał się arogancko i agresywnie, próbował uciec interweniującym policjantom. Stróże prawa obezwładnili jednak szybko i sprawnie 19-letniego chuligana. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą chuligana zajęli się kryminalni z bielskiej jedynki. Wartość uszkodzenia szyby w autobusie Miejski Zakład Komunikacyjny oszacował na ponad 2 tys. złotych. 19-letni bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, a ponieważ działał z pobudek chuligańskich, musi się liczyć z surowszym potraktowaniem go przez sąd. Będzie musiał także zapłacić za koszty naprawy pojazdu. Grozi mu kara nawet 5 lat za kratami.

ar / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.