Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 maja 2020
  • wyświetleń: 1416

Zespół Pieśni i Tańca Beskid będzie miał nowe stroje. Jest dotacja

Dom Kultury Włókniarzy po raz drugi został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Zrealizuje projekt pod nazwą U źródeł tradycji - zakup strojów ludowych dla Zespołu Pieśni i Tańca Beskid.

Zespół bielsko
fot. Dom Kultury Włókniarzy


Zespół Pieśni i Tańca Beskid doposaży swoją garderobę, uzupełniając ją o nowe stroje, a także dokona renowacji już posiadanych.

Do programu wpłynęły aż 1 264 wnioski z ośrodków z całej Polski. Po dokonaniu oceny merytorycznej wyłoniono 293 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie na realizację działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

W ramach programu realizowane są zadania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej wielu dziedzin, uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego. Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.

Program EtnoPolska umożliwia wsparcie zadań, których celem jest uzupełnienie i renowacja strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.