Wiadomości
- 19 maja 2020
- wyświetleń: 2661
Miasto otrzymało dofinansowanie na rzecz DPSów oraz szpitala
Dofinansowanie w ramach projektu partnerskiego "Śląskie pomaga" uzyskały cztery bielskie domy pomocy społecznej oraz Szpital Miejski.
Miasto Bielsko-Biała uzyskało dofinansowanie dla czterech domów pomocy społecznych w wysokości 183.000 zł na realizację zadań w ramach projektu partnerskiego Śląskie pomaga. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu w trybie nadzwyczajnym - Poddziałanie 9.2.8 Działania na rzecz ograniczania skutków wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2 - tryb nadzwyczajny RPO WSL na lata 2014-2020.
Sfinansowane zostanie:
Natomiast Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II uzyskało dofinansowanie w wysokości 46.000 zł dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.
Sfinansowane zostanie:
- zatrudnienie jednej opiekunki dla jednego z domów pomocy społecznej,
- zakup maseczek, gogli, przyłbic, rękawiczek jednorazowych, fartuchów ochronnych, kombinezonów, płynów dezynfekcyjnych, środków opatrunkowych oraz innych sprzętów i materiałów niezbędnych do przeciwdziałania epidemii COVID-19,
- zakup sprzętu służącego utworzeniu śluzy do placówki, sprzętu do wyposażenia izolatek, sprzętu jednorazowego do obsługi izolatek, termometrów, sprzętu do dekontaminacji oraz innych sprzętów i materiałów niezbędnych do przeciwdziałania epidemii COVID-19.
Natomiast Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II uzyskało dofinansowanie w wysokości 46.000 zł dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.
ZOBACZ TAKŻE
Lepszy start dla noworodków. Neonatologia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej z nowym sprzętem od WOŚP
Gorący tematPodwójne bliźnięta jednego dnia w Szpitalu Wojewódzkim
JutroDni Zdrowia: bezpłatne badania, konsultacje i spotkania. Gość specjalny Kajetan Kajetanowicz
Gorący tematObowiązkowa apteczka od 1 czerwca? Dementujemy informacje wyssane z palca
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
Bezpłatne badania HPV w Szpitalu Wojewódzkim. Profilaktyka, która może uratować życie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











