Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 1083

Miasto otrzymało dofinansowanie na rzecz DPSów oraz szpitala

Dofinansowanie w ramach projektu partnerskiego "Śląskie pomaga" uzyskały cztery bielskie domy pomocy społecznej oraz Szpital Miejski.

Miasto Bielsko-Biała uzyskało dofinansowanie dla czterech domów pomocy społecznych w wysokości 183.000 zł na realizację zadań w ramach projektu partnerskiego Śląskie pomaga. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu w trybie nadzwyczajnym - Poddziałanie 9.2.8 Działania na rzecz ograniczania skutków wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2 - tryb nadzwyczajny RPO WSL na lata 2014-2020.

Sfinansowane zostanie:
  • zatrudnienie jednej opiekunki dla jednego z domów pomocy społecznej,
  • zakup maseczek, gogli, przyłbic, rękawiczek jednorazowych, fartuchów ochronnych, kombinezonów, płynów dezynfekcyjnych, środków opatrunkowych oraz innych sprzętów i materiałów niezbędnych do przeciwdziałania epidemii COVID-19,
  • zakup sprzętu służącego utworzeniu śluzy do placówki, sprzętu do wyposażenia izolatek, sprzętu jednorazowego do obsługi izolatek, termometrów, sprzętu do dekontaminacji oraz innych sprzętów i materiałów niezbędnych do przeciwdziałania epidemii COVID-19.


Natomiast Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II uzyskało dofinansowanie w wysokości 46.000 zł dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.