Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • wyświetleń: 4832

Zamieszkali w nieswoim domu. Wpadli dzięki czujności sąsiada

Policjanci z bielskiej czwórki zatrzymali 53-latka i jego 44-letnią partnerkę, którzy zamieszkali w nieswoim domu. Para sprowadziła się na teren niezamieszkałej posesji i przychodziła tam, kiedy nie miała gdzie nocować. Kiedy właściciel założył nowe zamki, postanowili włamać się, aby zabrać przyniesione tam wcześniej swoje rzeczy. Wpadli dzięki reakcji czujnego sąsiada, który wezwał policję, sądząc, że jest świadkiem włamania. Za naruszenie miru domowego grozi im teraz kara nawet roku więzienia.

53-latek i jego 44-letnia partnerka, para bez stałego miejsca zamieszkania, wpadła na pomysł, aby skorzystać z okazji i sprowadzić się do niezamieszkałego domu przy bielskiej ulicy Solskiego. Wykorzystali, że budynek był niezamieszkały, a do wnętrza budynku było stosunkowo łatwo się dostać. Przynieśli tam swoje rzeczy osobiste i kiedy nie mieli gdzie nocować, korzystali z lokum. Sytuacja trwała przez kilka miesięcy, w międzyczasie właściciel założył jednak nowe zamki.

Kiedy w ostatni poniedziałek wieczorem przyszli po raz kolejny, aby skorzystać z nieswojego mieszkania, zastali pozamykany budynek. Postanowili zabrać swoje rzeczy i aby to zrobić, włamali się do mieszkania. Gdy forsowali drzwi, zauważył ich jeden z mieszkańców sąsiednich nieruchomości i wezwał policję. Mundurowi zastali w budynku zaskoczoną parę. Obydwoje zostali zatrzymani, a wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni z Komisariatu IV policji w Bielsku-Białej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty naruszenia miru, za które mogą spędzić w więzieniu nawet rok. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.