bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3084

Sukces ratowników z ATH

Studenci bielskiej ATH zadebiutowali w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym i uplasowali się w czołówce najlepszych drużyn - zajęli trzecie miejsce. W Akademii szkolą się pod okiem mistrzowskich ratowników.

Dawid Olejak, Łukasz Moskwa i Dawid Zemlik są studentami kierunku ratownictwo medyczne Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Ekipa z bielskiej uczelni konkurowała w zawodach z dwudziestoma innymi załogami z największych polskich uczelni medycznych. Studenci musieli wykazać się nie tylko znajomością procedur medycznych, ale i zimną krwią. Po otrzymaniu zgłoszenia do wypadku, bezzwłocznie nieśli pomoc ofiarom.

Najlepiej z wszystkich uczestniczących załóg poradzili sobie jako ekipa szpitalnego oddziału intensywnej terapii, przejmując pacjenta od załogi pogotowia. Zdążyli dowiedzieć się, że człowiek spadł z rusztowania, zaczęli przeprowadzać z poszkodowanym wywiad, gdy nagle pacjent przestał oddychać, ustało krążenie krwi. Studenci musieli przywrócić wszystkie czynności życiowe, przeprowadzić pełną reanimację. A wszystko w rzeczywistych warunkach szpitalnych, wśród personelu i pacjentów. Za to zadanie otrzymali od sędziów 91 na 100 możliwych punktów.

Studenci swoje umiejętności zawdzięczają fachowcom, z którymi mają do czynienia na studiach w ATH. Do pracy ratowników medycznych przygotowują ich pracownicy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, zwycięzcy wielu zawodów w ratownictwie medycznym.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.