bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1917

20 lat diecezji bielsko-żywieckiej

W ciągu 20 lat wyświęcił 285 kapłanów, w tym roku - 14. Ks. biskup Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko- żywieckiej podsumowuje 20 lat istnienia diecezji.

W homilii, podsumowującej ten okres bp. Rakoczy przypomniał, że powołanie nowej diecezji miało podnieść rangę całego regionu Podbeskidzia, jak i Bielska-Białej. Czy tak się stało? - Kościół współpracuje ze wszystkimi środowiskami w mieście dla dobra mieszkańców. Bielsko było województwem, więc pod tym względem miało swoje znaczenie - powiedział na antenie Radia Bielsko.

Diecezja bielsko- żywiecka, choć nieduża terytorialnie, znajduje się w krajowej czołówce. Świadczy o tym m.in. liczba powołań kapłańskich. W tym roku w diecezji, która ma nieco ponad 800 tysięcy mieszkańców wyświęcono 14 kapłanów.- "Również jeśli chodzi o liczbę praktykujących, ludzi zaangażowanych we wspólnotach modlitewnych, szkoły katolickie, czy wyniki działania "Caritasu" jesteśmy w czołówce kraju - mówił duchowny.

Ks. bp. Tadeusz Rakoczy pochodzi z Gilowic na Żywiecczyźnie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk arcybiskupa Karola Wojtyły. Funkcję ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej sprawuje od jej powołania.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.