Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 maja 2020
  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 1794

Oddaj krew - podziel się tym, co najcenniejsze!

Za nami:

Krew każdego dnia potrzebna jest wielu osobom ciężko chorym i nie można jej zastąpić żadnym lekiem. Już w najbliższą sobotę 9 maja od 10:00 do 14:00 przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Uzupełni ona zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Oddaj krew - podziel się tym, co najcenniejsze!
Oddaj krew - podziel się tym, co najcenniejsze!


Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie i nawyki. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi - to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi.
W sobotę 9 maja w godzinach od 10:00 do 14:00 na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca otrzymuje maseczkę, rękawiczki oraz długopis, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego.

Ambulans, w którym będzie można oddawać krew będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała się przy al. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej 9 maja w godzinach 10:00-14:00. Akcja odbędzie się w ramach kampanii „Bliscy Krewni” organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

mp / bielsko.info, źródło: Auchan Bielsko-Biala

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.