Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 1870

Kolejne przyłbice i maseczki trafiły do Urzędu Miejskiego

Kolejne przekazane w darze maseczki i przyłbice trafiły do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Przygotowały je Drukarnia Times oraz zespoły działające w Bielskim Centrum Kultury - Bielsko i Jarzębinki.

Kolejne przyłbice i maseczki trafiły do Urzędu Miejskiego
Kolejne przyłbice i maseczki trafiły do Urzędu Miejskiego · fot. UM Bielsko-Biała


Środki ochrony osobistej to w dobie koronawirusa towar deficytowy, tym bardziej, że nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa. Widząc te potrzeby Drukarnia Times - która drukuje w tym roku m.in. Magazyn Samorządowy W BIELSKU-BIAŁEJ oraz PEŁNĄ KULTURĘ - wydrukowała przyłbice, które przekazała prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu. 50 sztuk ofiarowanych przyłbic trafiło do Szpitala Miejskiego przy ulicy Wyspiańskiego. Przekazujący przyłbice Zdzisław Konecki podkreślał, że właściciele firmy Times Wojciech Szymkowski i Rafał Cichowski na czas pandemii przestawili swoją produkcję na wykonanie przyłbic i postanowili podzielić się nimi z potrzebującymi.

Podobnież przedstawiciele świata kultury przekazali dla bielszczan ponad 1000 maseczek. Z inicjatywy dyrektora Bielskiego Centrum Kultury Jerzego Pieszki dwa zespoły działające w BCK uszyły maseczki, które zostały przekazane dla potrzebujących. Maseczki przekazały prezydentowi Bielska-Białej miasta kierowniczki - Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko Bożena Bieńczyk Zespołu Tańca i Piosenki Jarzębinki Barbara Komarnicka-Drużbicz, podkreślając że w przygotowanie maseczek zaangażowali się wszyscy pracownicy związani z zespołami.

Odbierając środki ochrony osobistej, prezydent Jarosław Klimaszewski podziękował za kolejną oddolną inicjatywę służącą mieszkańcom Bielska-Białej. Przekazane maseczki prezydent osobiście włożył do maskomatów znajdujących się przy Ratuszu.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.