bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2018

Konopie indyjskie na parapecie

Anonimowa informacja przyczyniła się do zatrzymania 19-letniego bielszczanina, który hodował krzewy konopi indyjskich na parapecie okna w mieszkaniu przy ulicy Wyzwolenia. Za przestępstwo to może trafić do więzienia na 3 lata.

Właściciel "plantacji" został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Na parapecie okna swojego mieszkania wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe hodował krzewy konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Wiele osób zażywających okazjonalnie marihuanę ma takie małe marzenie: posadzić i wyhodować w swoim ogródku lub w doniczce na oknie jedną lub kilka sadzonek konopi z przeznaczeniem zebranego z niej ziela na "własny użytek" - wyjaśnia policja.

Tymczasem uprawa konopi innych niż włókniste, podobnie jak krzewu koki i maku jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 a więc tak samo jak posiadanie narkotyków. Dla popełnienia tego przestępstwa, co istotne wystarczy samo zasianie konopi. Oczywiście przestępstwem jest również pielęgnowanie zasianej wcześniej sadzonki konopi, aż do momentu zbioru.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.