Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2020
  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 2348

Na razie bez porodów rodzinnych w Szpitalu Wojewódzkim

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, w związku z wysokim ryzykiem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2, na razie nie wznawia porodów rodzinnych. Taka decyzja podjęta została dla bezpieczeństwa pacjentek i personelu naszej placówki.

- Przy obecnej sytuacji Szpitala Wojewódzkiego, który postawiony został w stan podwyższonej gotowości epidemiologicznej, związanej z walką z koronawirusem, nie ma możliwości przeprowadzenia bezpiecznych porodów w obecności osób towarzyszących - przekazała nam Anna Szafrańska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego.

- Stanowisko naszej placówki jest zgodne z aktualnymi wytycznymi Konsultanta Krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie perinatologii. Specjaliści m.in. nadal nie zalecają łagodzenia ograniczeń dotyczących opieki w zakresie położnictwa i ginekologii. Zgodnie jednak z oświadczeniem prof. Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia, które zaprezentowane zostało podczas konferencji prasowej 29 kwietnia, ostateczną decyzję o obecności osoby towarzyszącej przy porodzie, podejmuje dyrektor danego podmiotu leczniczego - dodaje Szafrańska.

- Jednocześnie informujemy, że w trakcie trwającej epidemii Covid 19 praktyka dopuszczania obecności osób towarzyszących podczas porodu, nie jest powszechna w krajach europejskich. Trzeba pamiętać, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej osoba towarzysząca podczas porodu musi być odpowiednio zabezpieczona. Maska, rękawiczki oraz specjalny strój umożliwiający ochronę epidemiologiczną, to koszt około 150 złotych. W celu zmniejszenia ryzyka nieświadomego przeniesienia zakażenia do oddziału ginekologiczno-położniczego mąż, lub partner powinni mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID 19, z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 3 dni przed porodem. Cena wykonania takiego testu - 580 złotych - zwraca uwagę rzecznik szpitala.

Jeżeli pojawi się możliwość przeprowadzenia porodów rodzinnych - placówka poinformuje o tym w komunikacie.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.