Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2020
  • wyświetleń: 1778

Wspomóż Grupę Rekord w zbiórce na rzecz medyków

Niemal co piąty zakażony koronawirusem to pracownik służby zdrowia. Niestety, województwo śląskie ma najwięcej zakażeń w Polsce. Wspomóż inicjatywę Grupy Rekord i dołącz do zbiórki na rzecz Ratownictwa Medycznego w Bielsku-Białej i okolicy.- Wszyscy już jesteśmy zmęczeni..., zarówno długim okresem życiowych ograniczeń, jak i ciągłą ewentualnością zakażenia się koronawirusem. W ostatnich dniach rząd podjął decyzję o stopniowym „uwalnianiu” nas z wprowadzonych zakazów. Ta namiastka powrotu do naszego normalnego życia, nie oznacza wcale, że zagrożenie zakażeniem COVID-19 drastycznie zmalało. W niedzielę 3-go maja, po raz pierwszy od początku pandemii województwo śląskie zostało tym, w którym jest najwięcej zakażeń w Polsce - 2576 osób. Każdy z nas na swój sposób stara się uniknąć zakażenia, nikt zapewne nie chce doświadczyć tego na sobie, nikt nie chce by w jakikolwiek sposób zagrożona była jego rodzina - mówią organizatorzy zbiórki.

- Ale wśród nas są pracownicy służby zdrowia, którzy z racji swojego zawodu wcale na zniesieniu ograniczeń nie skorzystają. Wręcz przeciwnie, może się okazać, czego oczywiście sobie nie życzymy, że właśnie dla nich, ludzi bezpośrednio narażonych, ze względu na wykonywaną pracę, zagrożenie będzie narastało. Stąd inicjatywa Grupy Rekord, by wesprzeć tych, którzy walczą z koronawirusem dziś i tych, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo w przyszłości. Część środków z tej zrzutki, wraz z wsparciem naszej „firmy matki” czyli Rekordu Systemy Informatyczne trafi do wydziału Nauki o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej, która już od kilku lat szkoli nowe zastępy ratowników medycznych. Często ratownik to pierwsza osoba, która ratuje nasze życie, nie tylko dziś, podczas epidemii, ale i w wielu innych przypadkach, kiedy potrzebna jest nam pomoc medyczna. Dlatego myślimy o przyszłości - wysoko kwalifikowany ratownik, odpowiednio wyszkolony, to wielokrotnie większa szansa na pomoc, w wielu przypadkach również na uratowanie życia - dodają.

Zbiórka jest dostępna pod adresem zrzutka.pl/btsrekord

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: Rekord Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.