Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 2736

Veolia Polska wsparła pogotowie i Szpital Pediatryczny

W obliczu zagrożenia koronawirusem COVID-19, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Bielska-Białej i okolic, a także w uznaniu dla personelu medycznego Veolia Polska przekazała dary o łącznej wartości 20 tys. złotych na rzecz Bielskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku Białej.

Do placówek trafiły niezbędne do monitorowania stanu pacjentów kardiomonitory, pulsoksymetr, a także nowoczesne, specjalistyczne urządzenie Nocospray do dezynfekcji ambulansów oraz rękawiczki, płyny do dezynfekcji i woda mineralna.

Przekazanie darów o wartości 10.000zł do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego przez firmę Veolia - 5.05.2020 · fot. sid / bielsko.info


- Jak zamawiałem pierwsze 300 kombinezonów i około 300 par rękawic, to wydawało nam się, że to jest rzecz, która nam starczy na niecały miesiąc. Dzisiaj przy 350 wyjazdach dziennie w dwuosobowych zespołach łatwo jest policzyć, ile zużywamy dziennie kombinezonów. A w ramach każdego wyjazdu, na każda rękę w ramach bezpieczeństwa ratowników, zakłada się trzy pary rękawiczek. Pierwsze są zakażone, drugie się ściąga aby ściągnąć zakażone ubrania, a trzecie mają być czyste, aby można było zamknąć wszystko i zdekontaminować, tak jak w tej chwili się dzieje. Niedawno paczka rękawiczek kosztowała 8 złotych, dzisiaj kosztuje 100 złotych. U nas średnie zużycie miesięczne to około 200 paczek rękawic - powiedział Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego na temat zużycia środków ochrony osobistej w placówce.

Dyrektor bielskiego pogotowia podziękował firmie Veolia Polska za przekazane dary: - Stoją na pierwszej linii frontu, jednak często zapomina się o wysiłku tych ludzi. Cieszymy się bardzo, ze Veolia zauważyła i doceniła naszą rolę i potrzeby, jakie z niej wynikają. Przekazanie darów to dla nas bardzo cenna pomoc. Dzięki niemu łatwiej nam będzie zadbać o bezpieczeństwo ratowników i pacjentów w ambulansach. A po zakończeniu walki z koronawirusem urządzenia będą służyć do codziennej pracy. W imieniu swoim, ratowników i pielęgniarek bielskiego pogotowia serdecznie dziękuję - podkreślił Waligóra.

- Ze względu na ten szczególny okres ze względu na stan pandemii, który panuje w Polsce, zdecydowaliśmy się połączyć wysiłki i wspomóc naszych przyjaciół ze służby zdrowia. Bardzo podziwiamy wysiłek lekarzy, pielęgniarzy i sanitariuszy - tutaj głęboki ukłon w państwa stronę - i chcielibyśmy tą cegiełką dołożyć się do walki z pandemią, do walki o zdrowie Polaków i mamy nadzieję, że te dary przyczynią się zarówno do walki z pandemią jak i pomogą w później pracy lekarzy - powiedział Marek Przytulski, dyrektor ds. rozwoju w Veolia Energia Polska S.A.

Przekazanie darów o wartości 10.000zł do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przez firmę Veolia - 5.05.2020 · fot. sid / bielsko.info


Potrzebne środki trafiły również do Szpitala Pediatrycznego. - Jestem dzisiaj ogromnie wzruszona, że kolejna pomoc przybyła do szpitala, bo Szpital Pediatryczny leczy dzieci nie tylko z Bielska-Białej i nie tylko z naszego powiatu, ale z całego Podbeskidzia. A od momentu, kiedy padła decyzja wojewody śląskiego o tym, że postawiono nas w stan najwyższej gotowości w związku z walką z koronawirusem - musieliśmy zabezpieczać i sprzęt ochronny dla naszych pracowników, a także przeorganizować całą pracę w szpitalu. Dzięki temu powstał również odcinek obserwacyjny dla dzieci z podejrzeniem koronawirusa, który znajduje się na parterze przy izbie przyjęć, ma dwa osobne wejścia: czyste i brudne. W związku z tym jestem ogromnie wdzięczna firmie Veolia za to, że podarowała nam dwa kardiomonitory i pulsoksymetr, które będą służyły diagnostyce tych dzieci i w dalszej kolejności, kiedy skończy się epidemia, będziemy mogli wykorzystać ten sprzęt w izbie przyjęć, ponieważ przyjmujemy tam rocznie 70 tysięcy dzieci rocznie - mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego. - To jest naprawdę przemiłe. To są takie dary serca, ze ci, którzy nie pracują w służbie zdrowia nie zdają sobie sprawy, co to znaczy, jak firmy przywożą rękawiczki, odzież ochronną, sprzęt, który jest nam niezbędny do tego, żebyśmy mogli pracować w tych nadzwyczajnych warunkach - dodaje dyrektorka.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

sid, mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.