Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 3110

Cztery nowe maskomaty stanęły na bielskich osiedlach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Urząd Miejski wspiera oddolne inicjatywy i ustawia kolejne maskomaty. 4 maja jeden z nich stanął na osiedlu Złote Łany - przy ulicy Jutrzenki 18.

maskomat
Cztery nowe maskomaty stanęły na bielskich osiedlach · fot. UM Bielsko-Biała


Pomysł z maskomatami został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców Bielska-Białej - zarówno tych, którzy szyją maseczki, jak i tych, którzy maseczek potrzebują. Od dwóch tygodni dwa dystrybutory z maseczkami stoją obok bielskiego Ratusza. Teraz każdy, kto zechce pomóc, może wrzucić maseczki od góry do dystrybutora, a osoby potrzebujące mogą je sobie zabrać. Potrzebujących jest znacznie więcej i często bywa tak, że nie ma co wyjąć z maskomatu. Dlatego sporą liczbę maseczek przekazała do dystrybutorów na placu Ratuszowym firma Suez. Firma Suez odpowiedziała również pozytywnie na apel radnych Romana Matyi i Maksymiliana Prygi, aby dystrybutory ustawić także w innych częściach miasta. Suez sfinansował cztery nowe dystrybutory, które pojawią się na osiedlach - Wojska Polskiego, Beskidzkim i Karpackim, jeden już ustawiono na osiedlu Złote Łany. Ustawianie maskomatów koordynuje Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.