bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2515

Okrągły jubileusz "Podkowy"

Środowiskowy Dom Samopomocy „Podkowa” w Bielsku-Białej obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Jest to ośrodek wsparcia przeznaczony dla osób przewlekle psychicznie chorych. Dom prowadzi swoją działalność od 1997 roku i przeznaczony jest dla 35 osób. Do chwili obecnej z pomocy Ośrodka skorzystało blisko 300 osób.

Podstawowym zadaniem Domu jest stworzenie warunków do aktywizacji psychospołecznej osób korzystających ze świadczeń placówki oraz podtrzymywanie efektów leczenia psychiatrycznego oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.

Osobom korzystającym z usług Domu oferowane jest wsparcie w formie kontaktu indywidualnego z terapeutą, pracownikiem socjalnym oraz lekarzem psychiatrą. W zależności od potrzeb i zainteresowań istnieje możliwość udziału w warsztatach kulturalno-rekreacyjnych, terapii zajęciowej w pracowniach: rękodzieła, ceramicznej, plastycznej i witrażu, papierniczej, komputerowej oraz ogrodniczej. Pomocą obejmujemy również rodziny osób zaburzonych psychicznie.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku jednostka po raz piąty wygrała konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Centrum Aktywności V”. Ogólna liczba uczestników projektu wyniosła 71 osób. O tym, że Dom jest potrzebny może świadczyć liczba chętnych oczekujących na przyjecie, aktualnie jest to 30 osób.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.