Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 maja 2020
  • wyświetleń: 1495

Policjanci rozdawali maseczki seniorom i nie tylko

Zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkiem, ale i podstawowym środkiem ochrony osobistej. W akcję przekazywania obywatelom tych środków włączyli się także policjanci z bielskiej „dwójki”. W ręce mieszkańców Bielska-Białej, zwłaszcza seniorów, trafiły maseczki otrzymane od przedstawiciela Rady Osiedla Wapienica.

maseczki, policja
Policjanci rozdawali maseczki seniorom i nie tylko · fot. KMP Bielsko-Biała


W związku z panującą epidemią Covid-19, od 16 kwietnia na terenie całego kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. W Bielsku-Białej w akcję przekazywania mieszkańcom uszytych maseczek włączyli się policjanci z drugiego komisariatu. Maseczki wielokrotnego użytku na ręce mundurowych przekazał przedstawiciel Rady Osiedla Wapienica. Wczoraj dzielnicowy z rejonu Wapienicy asp.szt. Marcin Adamczyk, podczas wspólnej służby ze strażnikiem miejskim, przekazał kilkadziesiąt maseczek na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Klub Seniora 60+ w Wapienicy, które zostaną rozdane osobom starszym i samotnym oraz wszystkim tym, którzy nie byli w stanie dotychczas zaopatrzyć się w maseczki ochronne. Część otrzymanych maseczek policjanci w trakcie służby rozdają wśród osób bezdomnych.

Bielscy stróże prawa kontrolują przestrzeganie nakazów i zakazów związanych z pandemią COVID-19, w szczególności w rejonie aeroklubu w Aleksandrowicach, rejonie Wapienicy, na bielskich Błoniach, Szyndzielni, Przegibku a także w innych miejscach atrakcyjnych turystycznie. Osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z reakcją mundurowych. W okresie długiego weekendu policjanci będą nadal czuwali nad przestrzeganiem zasad dotyczących ochrony przed epidemią.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.