Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 maja 2020
  • wyświetleń: 1956

„Moja Biało-Czerwona”. Bielscy żołnierze obchodzili Święto Flagi

30 kwietnia 2020 roku w 18 batalionie powietrznodesantowym obchodzono Święto Flagi. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, obchody odbyły się z zachowaniem szczególnych warunków ostrożności. Moja #BiałoCzerwona.

święto flagi, batalion bielsko-biała
Bielscy żołnierze obchodzili Święto Flagi · fot. 18 batalion powietrznodesantowy


W czasie uroczystości odczytano rozkaz okolicznościowy oraz wręczono wyróżnienia najbardziej zasłużonym żołnierzom. Dowódca - ppłk Tomasz NEUMANN podziękował Spadochroniarzom za pracę, którą każdego dnia wkładają w wykonywanie obowiązków służbowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej obchodzony jest każdego roku 2 maja. Święto wprowadzono na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Data święta nie jest przypadkowa. To właśnie 2 maja 1945 roku polscy żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Co więcej, w czasach PRL - 2 maja, a więc po Święcie Pracy, obywatele mieli nakaz zdejmowania biało-czerwonych flag, tak aby nie były one widoczne podczas (nieuznawanego przez władze komunistyczne) Święta Konstytucji 3 Maja. Polska flaga oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po 123 latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości.

mp / bielsko.info, źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.