Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 maja 2020
  • wyświetleń: 5878

[FOTO] Kraksa na obwodnicy. Przyczepka do góry kołami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W czwartek, 30 kwietnia około godziny 14:00 na S-1 w Bielsku-Białej doszło do poważnie wyglądającej kolizji drogowej. Kraksa miała miejsce na pasie w stronę Żywca w rejonie pływalni Aqua. Świadkami zdarzenia byli policjanci w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w kamery, którzy patrolowali obwodnicę. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili wsparcia psychicznego uczestnikom zdarzenia. Na szczęście pomoc medyczna nie była potrzebna.

Kraksa na obwodnicy - 30.04.2020 · fot. Mr Szakal / Bielskie Drogi


Zawinił kierowca Opla Corsy, który zagapił się i najechał na tył przyczepki ciągniętej za samochodem marki Suzuki. Siła uderzenia spowodowała złamanie tzw. dyszla w przyczepie, która zaczęła wężykować. Kierowca Suzuki stracił kontrolę nad pojazdem i wpadł w poślizg obracając się o 180°. Przyczepka przewróciła się do góry kołami, a ładunek wysypał się na jezdnię.

Oplem podróżował sam kierowca (mieszkaniec pow. żywieckiego). Za kierownicą Suzuki podróżował natomiast mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który wraz małżonką i psem jechał na działkę, by spędzić tam długi weekend. W przyczepce były materiały, które miał zamiar wykorzystać do drobnego remontu. Większość ładunku uległa uszkodzeniu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Droga została uprzątnięta przez pracowników służby drogowej i pracowników pomocy drogowej. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane na lawetach. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.