Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 maja 2020
  • wyświetleń: 3071

Zwiedź wirtualnie atrakcje powiatu bielskiego

Od kilku miesięcy Świat, a w tym i cała Polska walczą z pandemią wirusa COVID-19. Nałożone zostały różnego rodzaju zakazy, nakazy i obostrzenia skutkujące ograniczonym funkcjonowaniem życia społecznego. Wirus ten nie ominął również niestety powiatu bielskiego. Właściwie każda branża w jakiś sposób ucierpiała z powodu tego często tragicznego w skutkach wirusa.

Świat kultury i branża turystyczno-rekreacyjna, będące jednym z najbardziej przyciągających elementów promocyjnych powiatu bielskiego, każdego dnia starają się obronić przed zapomnieniem proponując alternatywne sposoby spędzania czasu w izolacji domowej. Wiele organizacji społecznych i instytucji kultury prowadzi zajęcia w trybie on-line, próbując zarazić innych optymizmem i wiarą na lepsze jutro. Organizacje turystyczne i samorządy promują region poprzez media społecznościowe, przypominając jakie piękno przyrodnicze i atrakcje turystyczne oferują gminy powiatu bielskiego i całe Beskidy swoim mieszkańcom oraz turystom.

Od 20 kwietnia zniesiono cześć ograniczeń i legalnie możemy odwiedzać parki i lasy, od 4 maja będzie można skorzystać z oferty bibliotek, muzeów i galerii sztuki, mimo to większość naszych wspaniałych zabytków i atrakcji nadal możemy oglądać tylko z zewnątrz. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z produktami polsko-słowackiego projektu "Realnie i wirtualnie w kulturze polsko-słowackiego pogranicza" realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, czyli wykonanymi 12 wirtualnymi wycieczkami oraz filmami promującymi wybrane obiekty zabytkowe powiatu bielskiego oraz partnerskiego regionu Orawy na Słowacji.

Co możemy zwiedzić wirtualnie?

oniżej natomiast zachęcamy do oglądania filmów promujących atrakcje turystyczne powiatu:

Pałac Czeczów w Kozach
Dawna papiernia habsburska w Czańcu
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Bielowicku
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża w Starej Wsi
Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Starszego w Szczyrku
Muzeum Juliana Fałata "Fałatówka" w Bystrej
Kościół św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach

Wirtualny spacer po ciekawych miejscach powiatu bielskiego dostępny jest tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.