bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1775

Więźniowie pomagają w czasie epidemii

Funkcjonariusze Służby Więziennej przekazali w środę, 29 kwietnia maseczki ochronne na rzecz podopiecznych Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej.

szycie maseczek, więzenie
Więźniowie pomagają w czasie epidemii · fot. Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej Zakład Karny w


Funkcjonariusze SW w bielskim Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Cieszynie zaangażowali osadzonych do szycia jednorazowych maseczek ochronnych. Niektórzy z nich z krawiectwem mieli wcześniej do czynienia, niektórzy dopiero tydzień temu pierwszy raz usiedli do maszyny do szycia. Pod nadzorem funkcjonariuszy przycinają materiał, szyją i prasują maseczki. W zajęciach kulturalno-oświatowych, podczas których szyte są maseczki, uczestniczy 16 osadzonych. Nie brakuje im zapału do pracy. „Ciesze się, że będąc we więzieniu mogę pomóc ludziom na wolności” - mówi jeden z szyjących, mężczyzna skazany za wyłudzenia i oszustwa.

Bielska jednostka penitencjarna zaangażowała się w pomoc na rzecz społeczności lokalnej. Nasze działania wpisują się we wspólną akcję Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. 500 sztuk maseczek uszytych przez więźniów funkcjonariusze przekazali dziś na ręce pani dyrektor Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej. W placówce przebywają osoby w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chore, to właśnie do nich trafiła nasza pomoc.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: Służba Więzienna w Katowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.