bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1627

W tym roku bez trzeciomajowych uroczystości

Obchody Święta Konstytucji 3 maja w 2020 roku w Bielsku-Białej jak co roku zostały dużo wcześniej zaplanowane ze stosownym programem uroczystości i koncertów, jednak z powodu sytuacji epidemicznej nie będą mogły się odbyć. Na ulicach miasta pojawiły się już flagi narodowe, które będą jedyną formą tegorocznego świętowania.

Nie będzie tradycyjnego apelu na placu Ratuszowym ani defilady wojskowej, publicznego składania kwiatów pod pomnikiem Konfederatów Barskich i uroczystej mszy za ojczyznę w katedrze św. Mikołaja. 3 maja przed południem wiązanki kwiatów pod tym pomnikiem złożą jedynie prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik.

Trzeba było zrezygnować również z imprez towarzyszących, których program był bardzo atrakcyjny - w planie był 1 maja koncert plenerowy zespołu Bielsko w parku Słowackiego z pieśniami patriotycznymi i tańcami narodowymi, dwa koncerty na terenie obok hali pod Dębowcem - 2 maja Sarsy i Piasecznego, a 8 maja Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego - oraz Koncert Muzyki Polskiej z okazji Święta Flagi oraz 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Bielskim Centrum Kultury.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.