bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1880

Za kradzież czterech rowerów grozi im odsiadka w poprawczaku

Kryminalni z trzeciego komisariatu i policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich zatrzymali dwóch 15-latków z Bielska-Białej, którzy wspólnie skradli 4 rowery o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie, a nieletni sprawcy po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszeli zarzuty. Za popełnione kradzieże mogą trafić do zakładu poprawczego. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sędzia rodzinny.

Kryminalni z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej w niedzielę po południu weszli w posiadanie informacji o 15-latku, który miał dokonać kilku kradzieży rowerów na terenie Bielska-Białej, a skradzione jednoślady przechowywać w jednej z piwnic w bloku na Osiedlu Wojska Polskiego. Ich informacje się potwierdziły. Policjanci zastali zaskoczonego 15-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Miał on w sumie cztery rowery, których pochodzenia nie potrafił wyjaśnić. Podczas rozmowy z kryminalnymi szybko przyznał, że ukradł je razem z jednym ze swoich rówieśników. Dwa z rowerów pochodziły z kradzieży z włamaniem do piwnic w blokach, a dwa pozostałe skradli, wykorzystując nieuwagę ich właścicieli. Stróże prawa zabezpieczyli skradzione jednoślady, a podejrzewany o ich kradzież 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka. Sprawą kradzieży i ustalaniem do kogo należą, zajęli się policjanci zwalczający przestępczość nieletnich z bielskiej komendy i dzielnicowi. Właściciele rowerów nie zdążyli jeszcze bowiem zawiadomić Policji o stracie. Kiedy do ich drzwi zapukali policjanci, nie kryli zdziwienia ze sprawnego działania stróży prawa.

Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zwalczający przestępczość nieletnich szybko ustalili wspólnika zatrzymanego nieletniego. Był nim 15-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie dziecka. Śledczy przedstawili obydwu nieletnim sprawcom czynów karalnych po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa zarzuty kradzieży, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Za ich popełnienie mogą trafić nawet do poprawczaka. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sędzia rodzinny.

Wciąż poszukujemy właściciela czwartego z odzyskanych przez policjantów roweru marki Kellys koloru szarego. Jego właściciela prosimy o kontakt z Komisariatem Policji III w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c, tel.47 857 03 00.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.