Wiadomości
- 28 kwietnia 2020
- wyświetleń: 2559
Za kradzież czterech rowerów grozi im odsiadka w poprawczaku
Kryminalni z trzeciego komisariatu i policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich zatrzymali dwóch 15-latków z Bielska-Białej, którzy wspólnie skradli 4 rowery o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie, a nieletni sprawcy po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszeli zarzuty. Za popełnione kradzieże mogą trafić do zakładu poprawczego. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sędzia rodzinny.
Kryminalni z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej w niedzielę po południu weszli w posiadanie informacji o 15-latku, który miał dokonać kilku kradzieży rowerów na terenie Bielska-Białej, a skradzione jednoślady przechowywać w jednej z piwnic w bloku na Osiedlu Wojska Polskiego. Ich informacje się potwierdziły. Policjanci zastali zaskoczonego 15-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Miał on w sumie cztery rowery, których pochodzenia nie potrafił wyjaśnić. Podczas rozmowy z kryminalnymi szybko przyznał, że ukradł je razem z jednym ze swoich rówieśników. Dwa z rowerów pochodziły z kradzieży z włamaniem do piwnic w blokach, a dwa pozostałe skradli, wykorzystując nieuwagę ich właścicieli. Stróże prawa zabezpieczyli skradzione jednoślady, a podejrzewany o ich kradzież 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka. Sprawą kradzieży i ustalaniem do kogo należą, zajęli się policjanci zwalczający przestępczość nieletnich z bielskiej komendy i dzielnicowi. Właściciele rowerów nie zdążyli jeszcze bowiem zawiadomić Policji o stracie. Kiedy do ich drzwi zapukali policjanci, nie kryli zdziwienia ze sprawnego działania stróży prawa.
Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zwalczający przestępczość nieletnich szybko ustalili wspólnika zatrzymanego nieletniego. Był nim 15-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie dziecka. Śledczy przedstawili obydwu nieletnim sprawcom czynów karalnych po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa zarzuty kradzieży, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Za ich popełnienie mogą trafić nawet do poprawczaka. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sędzia rodzinny.
Wciąż poszukujemy właściciela czwartego z odzyskanych przez policjantów roweru marki Kellys koloru szarego. Jego właściciela prosimy o kontakt z Komisariatem Policji III w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c, tel.47 857 03 00.
Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zwalczający przestępczość nieletnich szybko ustalili wspólnika zatrzymanego nieletniego. Był nim 15-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie dziecka. Śledczy przedstawili obydwu nieletnim sprawcom czynów karalnych po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa zarzuty kradzieży, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Za ich popełnienie mogą trafić nawet do poprawczaka. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sędzia rodzinny.
Wciąż poszukujemy właściciela czwartego z odzyskanych przez policjantów roweru marki Kellys koloru szarego. Jego właściciela prosimy o kontakt z Komisariatem Policji III w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c, tel.47 857 03 00.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











