bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 czerwca 2012
  • 24 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3195

Ośrodek na Dębowcu za 23 mln zł

Bielscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę ośrodka narciarsko-rekreacyjnego na Dębowcu. Najtańszą ofertę (23 mln zł) złożyło Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Dębowiec, wycinka
Wycinka drzew na Dębowcu ruszyła w lutym tego roku. · fot. ab / bielsko.info


Przypomnijmy, że do urzędu miejskiego, który ogłosił przetarg, poza wybraną oferta wpłynęły jeszcze dwie - od spółki Mostostal Zabrze- zakład montażowo-produkcyjny "Czechowice" na kwotę ponad 29 mln zł i konsorcjum firm: Skobud z Żywca i Mostmarpal - ponad 24 mln zł.

Budowa ośrodka będzie jedną z największych miejskich inwestycji w tym roku. Powstanie tu czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości około 600 m oraz krótki wyciąg orczykowy dla dzieci uczących się jeździć na nartach.

Obok będą dwie sztucznie naśnieżane oraz oświetlone trasy narciarskie: główna, na bazie istniejącej, która zostanie przedłużona do ul. Karbowej oraz trasa szkoleniowa. Powstaną też letnie atrakcje: park linowy, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw i boisko. Budowa będzie dofinansowana przez Unię Europejską.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace rozpoczną się jeszcze w czerwcu, a ośrodek ma być gotowy za 5 miesięcy.

ups / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.