bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • 3 maja 2020
  • wyświetleń: 3467

Oszczędzaj energię - dbaj o środowisko! Nowy program Ratusza

Wszystkich bielszczan zainteresowanych ochroną środowiska, a zwłaszcza poszanowaniem energii, Urząd Miejski w Bielsku-Białej zachęca do odwiedzania strony internetowej www.miastodobrejenergii.pl, na której można znaleźć wiele praktycznych, użytecznych informacji dotyczących nie tylko sposobów oszczędzania energii oraz ochrony środowiska, ale także szczegóły konkretnych projektów i programów, z których korzystać mogą mieszkańcy Bielska-Białej.

Na stronie można znaleźć wiarygodne i aktualne informacje na temat programu dotacji na wymianę kotłów węglowych na ekologiczne (PONE - program ograniczania niskiej emisji), rozwoju elektromobilności w Bielsku-Białej (wkrótce rozpoczną się konsultacje społeczne w kwestii m.in. lokalizacji stacji ładowania samochodów elektrycznych) czy startującego programu konkursowego Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej, który przewiduje granty dla właścicieli domów jednorodzinnych przeznaczone na 1000 instalacji odnawialnych źródeł energii, sięgające nawet 95 proc. kosztów netto. Po dopełnieniu niezbędnych formalności (podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim, wyłonienie w przetargu operatora programu) zostanie ogłoszony termin składania wniosków grantowych w ramach tego programu.

Wymieniona strona internetowa powiązana jest z profilem na Facebooku www.facebook.com/MiastoDobrejEnergii/, którego odwiedzanie zapewnia dostęp do najbardziej aktualnych wiadomości i komunikatów.

Liczne działania związane z poszanowaniem energii przez lata prowadziło Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego, które od połowy listopada 2019 r. jest połączone z Wydziałem Ochrony Środowiska, tworząc Wydział Ochrony Środowiska i Energii UM. Zapraszamy do śledzenia wszystkich tematów, jakimi zajmuje się ten wydział, który m.in. udziela dotacji do budowy przyłączy kanalizacyjnych czy unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Adres internetowy wydziału:
bielsko-biala.pl/srodowisko-i-energia

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.