bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6374

Jakie bezrobocie w Bielsku-Białej? UM podał dane

Czas pandemii zrobił spustoszenie na rynku pracy. Jak wielkie - dowiemy się, kiedy zostaną podane oficjalne dane za kwiecień. Na razie, posiłkując się danymi z marca, można powiedzieć, że w Bielsku-Białej nie jest źle.

Większość firm uruchomiło swoje zapasy, zamroziło działalność, wysłało pracowników na zaległe urlopy. Tę tendencję doskonale obrazuje oficjalna stopa bezrobocia na dzień 31 marca br. - według ostatnich danych publikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynosiła ona w kraju 5,4 proc. (spadek o 0,1 proc. w stosunku do lutego), w województwie śląskim 3,8 proc. (spadek o 0,1 proc.) i w mieście Bielsko-Biała 1,8 proc. (bez zmian).

- W marcu 2020 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 5 osób w stosunku do lutego br. Zarejestrowano 493 osoby, to jest o 98 osób mniej niż w lutym, z czego 71 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 54,5 proc. stanowiły kobiety. 5,3 proc. z ogółu zarejestrowanych w marcu to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 43 osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 20,8 proc. osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Leszek Stokłosa.

Ja wynika z informacji z PUP, w marcu zgłoszono 744 wolne miejsca pracy, wśród nich 9 ofert dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 671 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 73 miejsca pracy subsydiowanej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.