bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2811

Niedziela Biblijna: J. Klimaszewski i P. Drabek czytali Pismo Święte

Od wspólnej lektury Ewangelii według św. Mateusza oraz wprowadzenia biblisty bp. prof. Romana Pindla rozpoczął się 26 kwietnia 2020 r. Tydzień Biblijny, przeżywany w diecezji bielsko-żywieckiej pod hasłem: #LooknijDoPisma.

jarosłąw klimaszewski, biblia, ewangelia
Wśród osób czytających fragment Ewangelii wg św. Mateusza był prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W Niedzielę Biblijną odbyła się transmisja IV Narodowego Czytania Pisma Świętego w bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie. Niektórzy lektorzy odczytali fragmenty Ewangelii w nagranych wcześniej klipach filmowych, inni czytali na żywo z ambonki w świątyni. Wśród osób czytających wybrany fragment Ewangelii wg św. Mateusza byli Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej oraz Przemysław Drabek, poseł na Sejm RP.

Przemysław Drabek
Fragment Ewangelii wg św. Mateusza czytał też Przemysław Drabek, poseł na Sejm RP · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Diecezja bielsko-żywiecka organizuje także akcję #LooknijDoPisma. Jej celem jest promocja Biblii. Inicjatorzy zachęcają do dzielenia się w przestrzeni wirtualnej ulubionymi zdaniami z Pisma Świętego. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, powinny opublikować w mediach społecznościowych ulubione cytaty biblijne z dopiskiem: #LooknijDoPisma.

Od 2008 w Kościele w Polsce odbywa się corocznie Tydzień Biblijny, inaugurowany tzw. Niedzielą Biblijną. W ramach tej inicjatywy, obchodzonej w okresie Wielkanocy, organizowane jest wspólne czytanie Pisma Świętego.

mp / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.