bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2186

Kolejne tereny ochrony płazów

Pod hasłem "Okrągły stół dla żywych skarbów Błoni Bielska-Białej" Klub Gaja organizuje akcję utworzenia terenów chroniących płazy przed kolejną dużą imprezą w Bielsku.

płazy, bielskie błonia, klub gaja
Na zdjęciu płazy na Błoniach w Bielsku-Białej.


Na apel Klubu Gaja 15 czerwca, w urzędzie miasta Bielska-Białej zorganizowano spotkanie w sprawie formy i możliwości zabezpieczenia oczek wodnych podczas „Operacji Południe”, imprezy, która ma odbyć się pod koniec lipca tego roku na bielskich Błoniach. Wydarzenie przyciągnie tłumy gości, a przede wszystkim pojazdy ciężkie.

Zgodnie z sugestią obecnego na spotkaniu przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach i Klubu Gaja, główny organizator imprezy - Prywatne Muzeum Broni Pancernej i Militariów w Bielsku-Białej - potwierdził, że zadba o to, aby wcześniej przenieść płazy w miejsca, które zostaną ograniczone odpowiednimi płotkami.

Na wniosek Klubu Gaja, samorząd miasta utworzył już dwa tereny chroniące płazy. To tak zwane użytki ekologiczne. Teraz jest szansa na skuteczne działania na bielskich Błoniach.

Zmniejszanie liczby płazów wpływa niekorzystnie na stan środowiska oraz gospodarkę. Dla bardzo wielu zwierząt są one podstawowym pożywieniem. Ponieważ same żywią się bezkręgowcami - uważanymi za szkodniki upraw rolnych, leśnych i ogrodowych - są sojusznikami ludzi.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.