bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8185

Automatyczny pomiar temperatury w FCA Powertrain

Bramki termowizyjne zostaną zainstalowane przy wejściu na teren zakładów FCA Poland w Tychach oraz FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej. W piątek, 17 kwietnia 2020, podczas spotkania ze związkami zawodowymi podpisane zostały regulaminy ustalające zasady pomiaru temperatury ciała osób wchodzących na teren obu fabryk. Jednocześnie ogłoszono, że obecny spowodowany epidemią COVID-19 przestój ekonomiczny w FCA Poland oraz FCA Powertrain potrwa co najmniej do końca kwietnia.

Nie oznacza to jednak, że produkcja w obu zakładach na pewno zostanie wznowiona tuż po majowym świątecznym weekendzie. Zgodnie z porozumieniami określającymi zasady przestoju ekonomicznego może on zarówno w bielskim FCA Powertrain, jak i tyskim FCA Poland być przedłużany nawet do 30 czerwca 2020.

Jednak już od 4 maja (wcześniej bramki termowizyjne będą sukcesywnie montowane na poszczególnych bramach, zaś cały system testowany) każda osoba wchodząca na teren zakładu będzie miała bezdotykowo mierzoną temperaturę, natomiast w przypadku gorączki natychmiast kierowana do lekarza. Tym samym pozostali pracownicy będą chronieni nie tylko przed zagrożeniem zarażenia koronawirusem wywołującym COVID-19, ale także grypą i innymi infekcjami. Mówiąc obrazowo chorzy - dzięki pomiarowi temperatury „na bramie” - będą chodzili do lekarza, a nie na linię, celem „wypocenia” gorączki (i w konsekwencji zarażenia innych). To zaś zdecydowanie poprawi stan zdrowia załogi, również po zakończeniu obecnej koronawirusowej epidemii.

Co ważne - zgodnie z wymogami RODO - dane uzyskiwane w wyniku automatycznego pomiaru temperatury na bramkach termowizyjnych nie będą zapisywane, gromadzona ani przetwarzane w żadnej formie.

mp / bielsko.info, źródło: solidarnoscfiat.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.