bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3118

Galeria "Sfera" szyje maseczki dla seniorów i harcerzy

- Galeria SFERA zawsze stara się być blisko mieszkańców Bielska-Białej, śledzić ich potrzeby i wspierać. W trudnych sytuacjach jeszcze bardziej się jednoczymy, bo wiemy, że pomaganie jest najwyższym priorytetem - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

sfera helios bielsko
Galeria Sfera w Bielsku-Białej


W tym obecnym czasie Galeria "Sfera" postanowiła pomóc mieszkańcom Bielska-Białej i włączyła się do akcji szycia maseczek dla służb medycznych, a także wsparła harcerzy z lokalnego Hufca Beskidzkiego ZHP przekazując maseczki, dzięki którym wolontariusze mogą bezpiecznie robić zakupy i dostarczać je bielskim seniorom. "Sfera" oraz Pracownia Poprawek Krawieckich przekazały hufcowi maseczki ochronne, uszyte specjalnie dla harcerzy. Dzięki nim wolontariusze Beskidzkiego Pogotowia Harcerskiego mogą w odpowiednich warunkach dostarczać produkty pierwszej potrzeby, do potrzebujących pomocnej dłoni w tej trudnej sytuacji.

- W imieniu harcerzy z Hufca Beskidzkiego ZHP dziękujemy Galerii "Sfera" oraz Pracowni Poprawek Krawieckich za przekazane maseczek dla naszych harcerskich wolontariuszy. Jesteśmy wdzięczni za Państwa pomoc. To wspaniałe uczucie móc być częścią beskidzkiej rodziny - mówi Antoni Rzeszuto, Koordynator Beskidzkiego Pogotowia Harcerzy.

Galeria zaangażowała się również w akcję „Szyjemy Maseczki Bielsko-Biała”, którą wspiera Fundacja Ekologiczna ARKA. Celem projektu jest pomoc personelowi medycznemu i okołomedycznemu oraz wyposażenie ich w maseczki ochronne. Grupa zrzesza wszystkich chętnych, którzy mogą włączyć się w szycie maseczek lub dostarczyć niezbędne do ich wykonania materiały. Galeria "Sfera" na swoich kanałach społecznościowych i stronie internetowej zachęca do dołączenia do akcji oraz do wspierania działań fundacji ARKA i wszystkich skupionych wokół tej inicjatywy wolontariuszy. Ponadto Galeria "Sfera" angażuje się w inne akcje wspierające na co dzień bielszczan.

- Jesteśmy dumni, że akcja #bielskorazem przerodziła się w social mediach Galerii "Sfera" we wspaniałą tablicę wymiany pozdrowień i dobrej energii. Z przesłanych przez bielszczan zdjęć pokazujących jak spędzają czas w domach, powstała jedyna w swoim rodzaju grafika udowadniająca, że mieszkańcy Bielska Białej w trudnych chwilach potrafią się jednoczyć i tworzą niepowtarzalną wspólnotę z mieszkańcami. Cieszymy się z tak pozytywnego odbioru akcji, ponieważ na co dzień staramy się udowadniać, że nasza strategia Spleciona z Tobą to realne działania na rzecz Bielska Białej i jej mieszkańców, dla których zawsze chcemy być blisko - podsumowuje Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii "Sfera".

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: Galeria Sfera

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.