bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2379

Uruchomiono infolinię dla rodzin pacjentów ŚCODiR w Czernichowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

- Wiemy, że sytuacja kryzysowa w której znaleźli się pensjonariusze i personel Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji budzi u bliskich tych osób niepokój i obawy. Wychodząc naprzeciw tym wszystkim ludziom, uruchomiliśmy w dniu dzisiejszym infolinię, która będzie działała przez wszystkie dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 18:00 - poinformował nas ŚCODiR w Czernichowie.

- 513 936 801 - pod tym numerem telefonu, personel Zintegrowanej Służby Ratowniczej do czasu, kiedy będzie działał na placówce, postara się zainteresowanym, udzielić najważniejszych informacji na temat osób, które znajdują się na terenie ośrodka - mówi Dawid Burzacki- Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

- Staramy się również wypracować jakiś sposób komunikacji, tak żeby rodziny mogły zobaczyć swoich bliskich poprzez transmisję wideo. Zaproponujemy pewne rozwiązania dyrekcji i być może uda się skomunikować rodziny ze swoimi bliskimi. Natomiast na chwilę obecną uruchamiamy infolinię, gdzie będzie można uzyskać najważniejsze informacje o stanie zdrowia swoich bliskich - dodaje koordynator ZSR

- Przypominamy, że nasze działania na terenie tego ośrodka, prowadzone są od 17 kwietnia br. Procedury, które chcemy wprowadzić wdrażamy etapami, tak żeby osiągnąć zamierzony efekt, czyli w pierwszej kolejności ograniczyć transfer wirusa. Na chwilę obecną, utworzyliśmy dwie śluzy do dekontaminacji personelu Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Praktycznie cały personel ośrodka, został już wyposażony w kombinezony ochrony biologicznej i maseczki FFP2/ FFP3. To sprzęt, który jako Zintegrowana Służba Ratownicza nieodpłatnie rozdysponowaliśmy personelowi placówki - powiedział naszemu portalowi koordynator ZSR.

W związku z tym, że jako Zintegrowana Służba Ratownicza finansujemy się sami, a pomoc świadczymy nieodpłatnie zwracamy się do wszystkich o wsparcie finansowe naszych działań lub o wsparcie rzeczowe. Chcemy pomagać, natomiast wszystkie działania generują bardzo wysokie koszty w związku z tym zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki: www.zrzutka.pl/koronawirus

Jeśli ktoś chciałby wspomóc nasze działania jako wolontariusz, to zapraszamy do kontaktu przez stronę: www.zsr112.pl/wolontariat

Przypomnijmy - u 22 pensjonariuszy i czterech osób z personelu domu pomocy społecznej w Czernichowie stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj