bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5957

Bielski Urząd Miejski wznawia przyjmowanie mieszkańców

Począwszy od środy 22 kwietnia br. Urząd Miejski w Bielsku-Białej wznawia bezpośrednią obsługę stron w zakresie zadań o charakterze publicznym, niezbędnych do zapewnienia pomocy mieszkańcom.

W urzędzie będzie można załatwiać sprawy dotyczące:
  • stanu cywilnego w zakresie: rejestracji urodzeń, rejestracji zgonów, przyjmowania zapewnień o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa, przyjmowania oświadczeń o powrocie do nazwiska po rozwodzie oraz przyjmowania wniosków o zmianę imienia lub nazwiska w trybie decyzji administracyjnej
  • ewidencji ludności i dowodów osobistych (po wcześniejszej rezerwacji w internetowym systemie kolejkowym bezkolejki.eu/bb3/Reservation bądź po telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem: 33 4971629)
  • pomocy społecznej z wyłączeniem przyjmowania wniosków i wydawania Kart Seniora, Kart Rodzina+, Kart Dużej Rodziny oraz Kart Weteran Plus
  • świadczenia usług komunalnych
  • wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych (po wcześniejszej rezerwacji w internetowym systemie kolejkowym QMS, dostępnym na stronie www.bezkolejki.eu/bb2 bądź po telefonicznym umówieniu wizyty pod numerami: 33 4971670 lub 33 4971654)
  • administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wydawania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, wydawania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz sprzeciwu do zgłaszania robót budowlanych, wydawania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej
  • ochrony środowiska w zakresie: wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji, wydawania decyzji zezwalających na usuwanie drzew lub krzewów oraz korzystania z wód w ramach zgody wodnoprawnej


Dodatkowo od 22 kwietnia w godzinach pracy Urzędu Miejskiego będą czynne wszystkie stanowiska kasowe.

- Apelujemy, by do UM przychodzić wyłącznie w sprawach pilnych, które wymagają osobistego stawiennictwa. Sugerujemy również, by przed przyjściem do Urzędu Miejskiego umówić wizytę telefonicznie, co pozwoli na uniknięcie kolejek i sprawniejszą obsługę - przekazał bielski UM w specjalnym komunikacie.

Bezpośrednia obsługa mieszkańców będzie się odbywała z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. Przed wejściem do urzędu każdy będzie zobowiązany do dezynfekcji rąk i zmierzenia temperatury, a wewnątrz będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek ochronnych i zachowania dwumetrowego dystansu społecznego.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.