bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1920

Pomoc dla przedsiębiorców wynajmujących miejskie lokale

Prezydent miasta, biorąc pod uwagę wpływ epidemii koronawirusa na ograniczenie możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, podjął decyzję o wydłużeniu terminu płatności oraz obniżeniu czynszów dla przedsiębiorców najmujących lokale użytkowe stanowiące własność miasta.

O szczegółach informuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej na swej stronie internetowej. O zmianę warunków umowy mogą ubiegać się przedsiębiorcy najmujący lokale użytkowe od miasta na podstawie obowiązującej umowy najmu, których przychody w najmowanym lokalu spadły o więcej niż 30 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca w poprzednim roku. Jeżeli najemca nie osiągnął przychodu w analogicznym miesiącu roku poprzedniego, przychód za miesiąc, którego dotyczy wniosek, porównuje się do średniego miesięcznego przychodu z trzech pełnych miesięcy prowadzenia działalności, poprzedzających wprowadzenie stanu epidemii, obejmujących okres od grudnia 2019 roku do lutego 2020 r. W przypadku braku możliwości określenia przychodu w określony powyżej sposób, decyzję o zmianie warunków umowy podejmuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Pierwszy miesiąc, za który będzie możliwe ustalenie niższego czynszu, to kwiecień 2020 r. Faktury czynszowe będą wystawiane z 60-dniowym terminem płatności w pełnej wysokości. W przypadku spełnienia warunku spadku przychodów o więcej niż 30 proc., czynsz najmu za lokal będzie wynosił 1 zł netto plus przypadająca na dany lokal opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty niezależne od wynajmującego (woda, ogrzewanie, itp.).

ZGM w swym komunikacie dokładnie wyjaśnia, jakie kroki i w jakich terminach powinni podjąć przedsiębiorcy zainteresowani taką pomocą miasta. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zgm.eu

Jak dowiedzieliśmy się w Dziele Lokali Użytkowych i Windykacji bielskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, gdzie można też uzyskać dodatkowe informacje drogą telefoniczną, zainteresowanie przedsiębiorców tymi formami pomocy jest bardzo duże.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.