Wiadomości
- 21 kwietnia 2020
- wyświetleń: 2696
Pomoc dla przedsiębiorców wynajmujących miejskie lokale
Prezydent miasta, biorąc pod uwagę wpływ epidemii koronawirusa na ograniczenie możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, podjął decyzję o wydłużeniu terminu płatności oraz obniżeniu czynszów dla przedsiębiorców najmujących lokale użytkowe stanowiące własność miasta.
O szczegółach informuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej na swej stronie internetowej. O zmianę warunków umowy mogą ubiegać się przedsiębiorcy najmujący lokale użytkowe od miasta na podstawie obowiązującej umowy najmu, których przychody w najmowanym lokalu spadły o więcej niż 30 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca w poprzednim roku. Jeżeli najemca nie osiągnął przychodu w analogicznym miesiącu roku poprzedniego, przychód za miesiąc, którego dotyczy wniosek, porównuje się do średniego miesięcznego przychodu z trzech pełnych miesięcy prowadzenia działalności, poprzedzających wprowadzenie stanu epidemii, obejmujących okres od grudnia 2019 roku do lutego 2020 r. W przypadku braku możliwości określenia przychodu w określony powyżej sposób, decyzję o zmianie warunków umowy podejmuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.
Pierwszy miesiąc, za który będzie możliwe ustalenie niższego czynszu, to kwiecień 2020 r. Faktury czynszowe będą wystawiane z 60-dniowym terminem płatności w pełnej wysokości. W przypadku spełnienia warunku spadku przychodów o więcej niż 30 proc., czynsz najmu za lokal będzie wynosił 1 zł netto plus przypadająca na dany lokal opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty niezależne od wynajmującego (woda, ogrzewanie, itp.).
ZGM w swym komunikacie dokładnie wyjaśnia, jakie kroki i w jakich terminach powinni podjąć przedsiębiorcy zainteresowani taką pomocą miasta. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.zgm.eu
Jak dowiedzieliśmy się w Dziele Lokali Użytkowych i Windykacji bielskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, gdzie można też uzyskać dodatkowe informacje drogą telefoniczną, zainteresowanie przedsiębiorców tymi formami pomocy jest bardzo duże.
Pierwszy miesiąc, za który będzie możliwe ustalenie niższego czynszu, to kwiecień 2020 r. Faktury czynszowe będą wystawiane z 60-dniowym terminem płatności w pełnej wysokości. W przypadku spełnienia warunku spadku przychodów o więcej niż 30 proc., czynsz najmu za lokal będzie wynosił 1 zł netto plus przypadająca na dany lokal opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty niezależne od wynajmującego (woda, ogrzewanie, itp.).
ZGM w swym komunikacie dokładnie wyjaśnia, jakie kroki i w jakich terminach powinni podjąć przedsiębiorcy zainteresowani taką pomocą miasta. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.zgm.eu
Jak dowiedzieliśmy się w Dziele Lokali Użytkowych i Windykacji bielskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, gdzie można też uzyskać dodatkowe informacje drogą telefoniczną, zainteresowanie przedsiębiorców tymi formami pomocy jest bardzo duże.
ZOBACZ TAKŻE
Willa Bartelmussa może zostać sprzedana z 70% bonifikatą. Miasto liczy na ratunek dla zabytku
Konkursy na dyrektorów dwóch miejskich placówek w Bielsku-Białej. Nabór trwa do 15 czerwca
Rusza 16. edycja konkursu „Firma Roku Podbeskidzia 2026” - wyróżnienie dla liderów lokalnej gospodarki
Protesty branży odzieżowej i obuwniczej. Konfederacja przeciw rozszerzeniu systemu SENT
Belos znika z mapy Bielska-Białej. Co stanie się z ogromnym terenem po fabryce przy Kustronia?
Karty podarunkowe pod lupą. Wygodny prezent, który może sprawić problemy
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









