bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • 21 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4618

Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii w szpitalu miejskim

25-stanowiskowy nowy Oddział Dziennej Chemioterapii mają do dyspozycji pacjenci Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Oddział zostanie uruchomiony 21 kwietnia.

Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii w szpitalu miejskim - 20.04.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii mieści się w wyremontowanym pawilonie IV przy ul. Wyspiańskiego 21. Pacjenci przebywający w trybie hospitalizacji dziennej w BCO będą leczeni w nowym podwyższonym standardzie uwzględniającym konieczność ochrony tej grupy chorych przed zakażeniem COVID-19, bo jak powszechnie wiadomo są oni szczególnie narażeni na powikłania wynikające z ewentualnego zakażenia wirusem. Dlatego w budynku rozdzielono drogi transportu leków, porad lekarskich, pobierania krwi do badań, a sale podań leków zmniejszono do trzyosobowych, natomiast sale pod szczególnym nadzorem pielęgniarskim do 5 osób.

W nowo wyremontowanym pawilonie BCO poza Oddziałem Dziennym Chemioterapii znajduje się poradnia onkologiczna z rejestracją i poczekalnią oraz laboratorium analityczne. Przebudowa, rozbudowa, modernizacja i zaopatrzenie w dźwig szpitalny zabytkowego budynku (cały zespół szpitalny wraz z parkiem podlega ochronie konserwatorskiej) kosztowały ponad 9,2 mln zł.

Dzienny Oddział Chemioterapii dysponuje 25 stanowiskami. Pokoje pacjentów wyposażone są w łazienki, w tym dwa pokoje sześcioosobowe posiadają łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze, tam gdzie znajduje się oddział, zlokalizowany został również gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Warto dodać, że w tym budynku zagospodarowania doczekały się też piwnice, gdzie ulokowano szatnie, magazyny, pomieszczenia techniczne i serwerownię.

Ponadto, w pawilonie IV dobudowane zostały - szatnia dla pacjentów na parterze i łącznik obu skrzydeł budynku na I piętrze. Częściowo wymieniono też stolarkę okienną i drzwiową, wstawiono dodatkowe drzwi i zabezpieczenia przeciwpożarowe, przebudowano instalacje wewnętrzne. Wymiany doczekało się także pokrycie dachowe. Przeprowadzono remont kominów, wykonano przyłącza sanitarne, remont konserwatorski przeszła też elewacja pawilonu. Obiekt dysponuje dźwigiem szpitalnym, przez co jest w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych. Prace były wykonywane od października 2018 roku do 20 sierpnia 2019 roku.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.