bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3911

Pomoc dla Szpitala Pediatrycznego płynie szerokim strumieniem

Trudny czas obecnej pandemii pokazał, że Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej ma wielu wspaniałych przyjaciół, którzy bez wahania gotowi są spieszyć mu z pomocą. Mowa o podmiotach gospodarczych, instytucjach, organizacjach pozarządowych, osobach fizycznych, a przede wszystkim o organie tworzącym jakim jest Starostwo Powiatu Bielskiego, które bardzo szybko pomogło w sfinansowaniu dojścia do izolatki na Izbie Przyjęć przeznaczonej dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Pomoc dla Szpitala Pediatrycznego płynie szerokim strumieniem - 20.04.2020 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Gdy tylko pandemia dotarła na Podbeskidzie, wiele firm spontanicznie zorganizowało pomoc dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej zaopatrując go w płyny do dezynfekcji, materiały ochronne takie jak maseczki, przyłbice, gogle, rękawice, ochraniacze na obuwie czy kombinezony. Z kolei branża gastronomiczna wsparła pracowników bielskiej pediatrii posiłkami, kawą i pączkami. Z darami w postaci maseczek i rękawic ochronnych zjawili się w szpitalu także mieszkańcy Bielska-Białej. Z czasem lista przyjaciół Szpitala Pediatrycznego wspierających go w ciężkich czasach zaczęła się wydłużać, gdyż dołączały do niej kolejne firmy, osoby oraz instytucje. Ta pomoc jest bardzo ważna ponieważ w znaczący sposób wzmacnia bezpieczeństwo pracowników bielskiej pediatrii i ogranicza możliwość przedostania się koronawirusa na teren tej placówki medycznej. Należy przy tym pamiętać, iż jest to jedyny specjalistyczny szpital dziecięcy w południowej części województwa śląskiego, więc ewentualne zamknięcie któregoś z oddziałów z powodu pojawienia się koronawirusa, byłoby dla małych pacjentów i ich rodziców bardzo dotkliwe.

Oto ci, którzy bezinteresownie wsparli Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej różnymi darami: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Fundacja KGHM Polska Miedź, firma BATECH Piotr Barski, firma Safety First Salon BHP, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Jonatan, mieszkańcy głównie powiatu pszczyńskiego, którzy zawiązali grupę o nazwie Pomoc dla Szpitali, pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Bielska-Białej, restauracja wegetariańska Jarmużno, kawiarnia Ire'n'ka Specialty Coffee, WeCoffee Palarnia Kawy, pączkarnia Pączki w maśle, Fundacja Siepomaga, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, sieć handlowa Leroy Merlin, firma Bogmar Bogusława Bryczek, Spółdzielnia „Bielsin”, firma Ecolab Europe, facebookowa grupa Pomoc dla Śląskich Szpitali, sieć handlowa Castorama, firma Proseat, bielszczanka Monika Jaskólska, Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych oraz bielska Agencja Rozwoju Regionalnego.

A kiedy Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, zwróciła się z apelem o finansowe wsparcie w zakupie niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu szpitala, to odpowiedź przyszła natychmiast. Wpłat na konto szpitala dokonali między innymi mieszkańcy Bielska-Białej, Kaniowa, Mazańcowic, Kęt, Skoczowa, Ustronia, Wisły, Katowic, Gliwic i Krakowa. Walkę z COVID-19 darowiznami na rzecz szpitala wsparły także firma Aluprof SA, Fundacja Energetyka dla Polski Południowej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec. - Dzięki otrzymanym środkom mogliśmy zakupić niezbędne ssaki medyczne dla Izby Przyjęć, odzież ochronną dla pracowników szpitala, a także urządzenie do zamgławiania i wyposażenie izolatki przeznaczonej dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. A pomoc naszego organu tworzącego czyli Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej umożliwiła stworzenie osobnego wejścia do tej izolatki. Wszystkim darczyńcom z całego serca serdecznie dziękuję. I jednocześnie proszę: nie zapominajcie o nas, bo takie wsparcie jest nam nadal bardzo potrzebne - mówi Ewa Bachta.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Pediatryczny

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.