bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3067

19-latek ucieczkę przed policjantami skończył w areszcie

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 20-latka, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekając przed pościgiem 20-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. 19-letni pasażer podjął nieudaną próbę pieszej ucieczki przed stróżami prawa. Obydwaj bielszczanie trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

W piątek po południu kryminalni z bielskiej komendy uzyskali informację, że poszukiwany przez nich mężczyzna ma przemieszczać się swoim volkswagenem golfem ulicą Andersa w Bielsku-Białej. Policjanci udali się w jej rejon i po chwili zauważyli tankującego na stacji paliw poszukiwanego przez nich volkswagena. Kiedy podjechali, aby zatrzymać pojazd i poruszającym się nim mężczyzn kierowca wsiadł i gwałtownie odjechał, pomimo tego, że pojazd był podłączony do dystrybutora LPG. Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i błyskowe, powiadomili dyżurnego o zdarzeniu i podjęli pościg. Pasażer golfa widząc, co się dzieje, zaczął uciekać pieszo, a w ślad za nim ruszyło dwóch stróżów prawa.

Volkswagen uciekał parkingowymi alejami i drogami dojazdowymi do pobliskich marketów, chcąc wydostać się z powrotem na Aleję Gen. Andersa. Po drodze szarżował pomiędzy innymi pojazdami, a swoją jazdą stwarzał poważne niebezpieczeństwo dla innych kierujących i pieszych. Na jednym z zakrętów kierowca volkswagena utracił panowanie i uderzył w barierę energochłonną. Uszkodził też ścigający go radiowóz. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Wtedy został zatrzymany przez policjantów. Potwierdzili oni, że był poszukiwany. Okazało się także, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pasażera pojazdu, 19-latka po krótkim pościgu pieszym zatrzymali dwaj inni śledczy biorący udział w interwencji.

19-latek i jego o rok starszy kompan trafili do policyjnego aresztu. 20-letni bielszczanin został doprowadzony do prokuratury, tam usłyszał zarzuty za przestępstwa kryminalne, w związku z którymi poszukiwali go policjanci. Sąd na wniosek śledczych aresztował go na 3 miesiące. Losem 19-latka, który również ma na swoim koncie przestępstwa kryminalne także zajmie się niebawem sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.