bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3619

Pomoc Caritas dla Szpitala Kolejowego w Wilkowicach-Bystrej

Środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekcyjne przekazała Caritas diecezjalna w Bielsku-Białej Szpitalowi Kolejowemu w Wilkowicach-Bystrej w ramach walki z epidemią. Szpital obejmuje swoją opieką pacjentów na oddziałach: wewnętrznym, kardiologicznym oraz neurologicznym i rehabilitacyjnym. W placówce funkcjonuje także oddział opieki paliatywnej.

Pomoc Caritas dla Szpitala Kolejowego w Wilkowicach-Bystrej
Pomoc Caritas dla Szpitala Kolejowego w Wilkowicach-Bystrej · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Jak wynika z informacji bielsko-żywieckiej Caritas, przekazane produkty są tymi, których najbardziej brakuje dziś medykom walczącym z Covid-19. Do szpitala trafiły już płyny dezynfekcyjne, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, przyłbice oraz maseczki chirurgiczne i specjalistyczne.

Ks. Robert Kurpios, dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas wyjaśnił, że udzielając wsparcia szpitalom i placówkom medycznym charytatywna organizacja Kościoła katolickiego współpracuje z wieloma firmami i instytucjami. Jedną z nich jest firma Velvet Care, która, chcąc wspomóc szpitale i placówki medyczne, przekazała na ten cel środki higieny osobistej, których jest producentem.

- Wsparcie dla szpitali i placówek medycznych jest dla nas sprawą priorytetową. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim służbom medycznym za ich pracę i poświęcenie tym wszystkim, którzy ulegli zakażeniu, oraz chorym wymagającym pomocy medycznej - dodał.

Caritas zachęca do włączenia się w akcję pomocy w walce z koronawirusem organizowaną przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Konto bankowe PLN: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

BM / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.