bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2020
  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2638

Będzie niższy czynsz dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe prowadzące działalność w lokalach użytkowych będących własnością miasta Bielska-Białej otrzymają wsparcie polegające na obniżeniu czynszu. Związane jest to z ograniczeniami w prowadzeniu ich działalności statutowej wynikającymi z ogłoszenia stanu epidemii. Stosowne zarządzenie w tej sprawie podpisał 15 kwietnia prezydent Jarosław Klimaszewski.

Centrum organizacji pozarządowych
Będzie niższy czynsz dla organizacji pozarządowych · fot. Wydział Prasowy UMBB


Obniżenie czynszu dotyczyłoby organizacji pozarządowych, które wykażą, że w związku ze stanem epidemii wystąpiły ograniczenia prowadzonej przez nie działalności i złożą stosowny wniosek. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, czynsz może zostać obniżony na podstawie aneksu do umowy najmu do kwoty 1 zł netto za lokal miesięcznie. Najemcy byliby jednak zobligowani do regulowania opłat niezależnych od wynajmującego oraz opłat za gospodarowanie odpadami.

Obniżki czynszu obowiązywać będą przez okres 3 miesięcy począwszy od kwietnia br., chyba, że stan epidemii zostanie wcześniej zniesiony. Nie dotyczyłyby one podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które mogą skorzystać z obniżenia czynszu najmu w oparciu o Zarządzenie Prezydenta Miasta nr ON.0050.996.2020.ZGM z 25 marca 2020 r. w sprawie udzielenia wsparcia najemcom lokali użytkowych, stanowiących własność Miasta Bielska-Białej w związku z ograniczeniami w prowadzeniu działalności gospodarczej wynikającymi z ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu pandemii.

W odniesieniu do należności za marzec 2020 r. najemcy mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności, a także ewentualne rozłożenie ich na raty na podstawie Uchwały Nr LIV/1241/2010 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z 27 kwietnia 2010 roku w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat należności pieniężnych Miasta Bielska-Białej i jego jednostek podległych, mających charakter cywilnoprawny.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.