bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 19 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10092

Grupa Furmana zmartwychwstała. Koncert #live na bielsko.info!

„Grupa Furmana zmartwychwstała” - podczas poniedziałkowej audycji Studio Dziki Zachód w radiu WNET, Wojciech Cejrowski przekazał świetne wiadomości. Pojawiła się informacja o reaktywacji zespołu Grupa Furmana z Bielska-Białej. Uznaliśmy, że warto przypomnieć bielszczanom zespół z rodzimej ziemi, który - miejmy nadzieję - ponownie podbije ogólnopolską scenę muzyczną.

Frontowy skład Grupy Furmana tworzą: Andrzej Trojak (harmonijka, wokal), Dominika Jurczuk-Gondek (skrzypce, wokal, chórki) i Rafał Gondek (banjo, dobro, chórki). Grupa istnieje na arenie muzycznej od 1997 roku i została założona w Bielsku-Białej. W tym czasie nagrała i wydała 5 płyt.Muzyka zespołu bywa określana jako „Root's rock” lub „Punk grass”. Muzycy używają instrumentów akustycznych, jednakże styl ich gry bywa ostry, podobny do punkowego. Grupa Furmana koncentruje się głównie na koncertach, a nie na pracy w studio nagraniowym. Ich działalność tak naprawdę nigdy nie została zwieszona, więc reaktywacja jest symboliczna.

Jak można było usłyszeć z ust Wojciecha Cejrowskiego: „Grupa Furmana zmartwychwstała, bo się kiedyś pokłócili, jak to artyści, rozeszli się, każdy grał swoje. Po dłuższej przerwie doszli do wniosku, że chcą grać swoje, ale razem!W ramach akcji #LokalniArtyści #wDomowymZaciszu zespół Grupa Furmana w najbliższym czasie zagra dla czytelników serwisu bielsko.info i Bielskie Drogi.

O dokładnym terminie koncertu będziemy informować.


Audycje "Studio Dziki Zachód" radia WNET cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy z całej Polski. Prosto z Ameryki Północnej, Wojciech Cejrowski w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim komentuje wydarzenia społeczne i polityczne. Choć radia nie słychać w każdym zakątku kraju, to dziurę zasięgową wypełnia transmisja w internecie i późniejsze retransmisje samych audycji w serwisie YouTube.Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.