bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3514

Fundacja Mysikrólik na pomoc dzikim zwierzętom

Zastanawiali się państwo kiedyś co należy zrobić w sytuacji, gdy jakieś dzikie zwierzę uległo wypadkowi, jest ranne lub zachowuje się jakoś "inaczej"? Należy powiadomić osoby, które zajmują się dzikimi zwierzętami. Miasto Bielsko-Biała współpracuje z Ośrodkiem Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

sarna
fot. Mysikrólik


Agnieszka i Sławek to miłośnicy przyrody, którzy całe swoje życie podporządkowali ratowaniu dzikich zwierząt. To właśnie oni, mając świadomość jak wiele zwierząt ulega wypadkom, do których w znacznym stopniu przyczyniają się ludzie, otworzyli w Bielsku-Białej ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Myślikrólik". Mieszkańcy Bielska-Białej wielokrotnie zawozili pod ich opiekę ranne ptaki i drobne ssaki (jeże). W ubiegłym roku pomagali także w poszukiwaniu kilkunastodniowej sarenki, której matka uległa wypadkowi.

Dzisiaj ośrodek zbiera środki na nową pracownię RTG. Jest to sprzęt bezwzględnie potrzebny na miejscu - w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Prześwietlenie dostarcza wiedzy niezbędnej do ustalenia dalszego leczenia. Ten sprzęt musi być dostępny o każdej porze dnia i nocy.

Zbiórka dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: Czechowiczanie dla przyrody

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.