Wiadomości
- 16 kwietnia 2020
- wyświetleń: 3014
3,4 miliona dla Szpitala Wojewódzkiego. Jakie inwestycje?
123 mln złotych trafi na walkę z koronawirusem do 27 podmiotów medycznych w województwie śląskim. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzyma z tej puli 3,4 mln złotych.
Samorząd Województwa Śląskiego poinformował, że na rozdzieloną kwotę 123 mln złotych składa się 105 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Kolejne 12 mln zł to środki z budżetu państwa. Pozostałe 6 mln zł to wkład beneficjentów.
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przeznaczy otrzymane fundusze na zakup dodatkowego sprzętu medycznego. Przyłóżkowy aparat RTG, mobilny aparat USG, bronchofiberoskop, respirator wyższej klasy, a także łóżka do intensywnej terapii, tomograf impedancyjny do badań płucnych, zestaw ośmiu kardiomonitorów, pompy infuzyjne strzykawkowe wraz ze stacjami dokującymi oraz videolaryngoskopy trafią do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Nasza placówka kupi również komorę laminarną z przepływem powietrza drugiej klasy bezpieczeństwa biologicznego z lampą UV i wirówkę do Eppendorfów.
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej otrzyma zamrażarkę laboratoryjną oraz zestawy pipet automatycznych.
Szpitalny Oddział Ratunkowy doposażony zostanie w łóżka, skaner żylny, zestaw do trudnej intubacji, który składa się m.in. z trzech endoskopów intubacyjnych. Do Centralnej Sterylizacji trafi natomiast myjka automatyczna oraz sterylizator parowy.
Planowana jest również przebudowa istniejących pomieszczeń placówki m.in. postawienie ścianek działowych, a także doprowadzenie koniecznych mediów w celu utworzenia pracowni badań wirusologicznych, w ramach istniejącego już Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. W wyodrębnionych pomieszczeniach będą wykonywane testy pod kątem obecności koronawirusa.
Inwestycje muszą być zrealizowane do końca 2020 roku.
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przeznaczy otrzymane fundusze na zakup dodatkowego sprzętu medycznego. Przyłóżkowy aparat RTG, mobilny aparat USG, bronchofiberoskop, respirator wyższej klasy, a także łóżka do intensywnej terapii, tomograf impedancyjny do badań płucnych, zestaw ośmiu kardiomonitorów, pompy infuzyjne strzykawkowe wraz ze stacjami dokującymi oraz videolaryngoskopy trafią do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Nasza placówka kupi również komorę laminarną z przepływem powietrza drugiej klasy bezpieczeństwa biologicznego z lampą UV i wirówkę do Eppendorfów.
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej otrzyma zamrażarkę laboratoryjną oraz zestawy pipet automatycznych.
Szpitalny Oddział Ratunkowy doposażony zostanie w łóżka, skaner żylny, zestaw do trudnej intubacji, który składa się m.in. z trzech endoskopów intubacyjnych. Do Centralnej Sterylizacji trafi natomiast myjka automatyczna oraz sterylizator parowy.
Planowana jest również przebudowa istniejących pomieszczeń placówki m.in. postawienie ścianek działowych, a także doprowadzenie koniecznych mediów w celu utworzenia pracowni badań wirusologicznych, w ramach istniejącego już Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. W wyodrębnionych pomieszczeniach będą wykonywane testy pod kątem obecności koronawirusa.
Inwestycje muszą być zrealizowane do końca 2020 roku.
ZOBACZ TAKŻE
Lepszy start dla noworodków. Neonatologia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej z nowym sprzętem od WOŚP
Gorący tematPodwójne bliźnięta jednego dnia w Szpitalu Wojewódzkim
JutroDni Zdrowia: bezpłatne badania, konsultacje i spotkania. Gość specjalny Kajetan Kajetanowicz
Gorący tematObowiązkowa apteczka od 1 czerwca? Dementujemy informacje wyssane z palca
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
Bezpłatne badania HPV w Szpitalu Wojewódzkim. Profilaktyka, która może uratować życie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









