bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3269

Blisko 20 mln zł dotacji na drogi

Bielsko-Biała ma szansę zdobyć ponad 19,5 mln zł na przebudowę dróg w centrum miasta. Wniosek o unijną dotację na ten cel został oceniony pozytywnie.

Bielskie władze przymierzają się do dużej przebudowy układu drogowego w rejonie ulic PCK, 1 Maja, Sempołowskiej i Broniewskiego. To teraz miejsce ruchliwe i mało bezpieczne. Projekt przewiduje budowę nowego mostu na rzece Białej, równoległego do tego, po którym teraz jeżdżą samochody. Dojazd do niego będzie prowadził przez obecne podwórko kamienicy, która stoi przy skrzyżowaniu z ulicą Sempołowskiej. Taki manewr pozwoli na wyprostowanie odcinka ulicy 1 Maja.

W miejscu obecnego skomplikowanego skrzyżowania na ulicy Sempołowskiej powstanie duże rondo. Umożliwi ono kierowcom płynne włączanie się do ruchu i skręcanie w każdym kierunku. To z niego będzie prowadził dojazd do nowego mostu. Drugie rondo zostanie zbudowane na skrzyżowaniu z ulicą Broniewskiego. Zostanie także przebudowany odcinek ulicy PCK od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do rejonu skrzyżowania z ulicą Broniewskiego.

Urzędnicy chcą zdobyć dofinansowanie w ramach działania "Modernizacja i rozbudowa kluczowych elementów sieci drogowej". Ich wniosek o ponad 19,5 mln zł został już oceniony pozytywnie. Teraz ratusz czeka na ostateczną decyzję, które projekty otrzymają dofinansowanie.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.