bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4158

Dwa oddziały bielskiego Szpitala Wojewódzkiego będą przebudowane

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy przebudowy Oddziałów Neurologicznego oraz Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Wodpol Sp. z.o.o z Żywca, która specjalizuje się m.in. w budowie obiektów użyteczności publicznej związanych z branżą medyczną.

szpital wojewódzki
Dwa oddziały bielskiego Szpitala Wojewódzkiego będą przebudowane · fot. bielsko.info


Spółka Wodpol zaoferowała wykonanie przebudowy za kwotę 2,6 mln złotych. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa. Planowo prace mają ruszyć 4 maja. - Nie wiadomo jednak, czy w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, termin ten zostanie dotrzymany. Możliwe, że realizację inwestycji trzeba będzie przesunąć - wyjaśnił Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego.

Dyrektor poinformował, iż planowo inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku.

Zmiana lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii prowadzona będzie etapami. - Oba oddziały będą w tym czasie funkcjonowały - uspokaja Łukasz Matlakiewicz.

Dzięki tej inwestycji znacznie zwiększy się liczba łóżek na neurologii. Obecnie oddział dysponuje 37 łóżkami. Po dokonaniu przebudowy liczba łóżek zwiększy się do 50.

Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej dysponuje 46 miejscami. Liczba ta po przebudowie zostanie utrzymana.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego, która wynosi 2,3 mln złotych.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.