bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 czerwca 2012
  • 26 czerwca 2012
  • wyświetleń: 5013

100 lat schroniska na Koziej Górze

W sobotę 23 czerwca mieszkańcy Bielska-Białej spotkali się na Rodzinnym Złazie Turystycznym zorganizowanym z okazji 100-lecia schroniska na Koziej Górze.

Schronisko, Kozia Góra
Schronisko na Koziej Górze · fot. UM Bielsko-Biała


Jubileusz swoim przybyciem zaszczyciło około 350 osób. Wśród przybyłych byli: Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Michniowski, Pełnomocnik PM ds. Rozwiązywania Problemów Społecznych Henryk Juszczyk, długoletni działacze PTTK, dzieci i młodzież bielskich szkół wraz z opiekunami, a także wielopokoleniowe rodziny turystów, którzy już od lat odwiedzają schronisko.

Podczas imprezy plenerowej przeprowadzono wiele konkursów, w których udział mogli wziąć wszyscy uczestnicy bez względu na wiek. W konkursie przyrodniczym i wiedzy turystyczno-krajoznawczej zmierzyły się dzieci oraz dorośli. Młode pokolenie miało też możliwość udziału w konkurencjach sprawnościowych. Dodatkowo wyłoniono najliczniejszą rodzinę, a także najstarszego i najmłodszego uczestnika Złazu. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Bielsko-Biała, a wszyscy przybyli turyści okolicznościową plakietkę, folder z historią schroniska oraz poczęstunek.

100 lat schroniska na Koziej Górze · fot. UM Bielsko-Biała


Spotkanie na Koziej Górze było wspaniałą integracją mieszkańców, nie tylko pochodzących z różnych dzielnic miasta, ale także z różnych pokoleń. Głównym inicjatorem i organizatorem Rodzinnego Złazu była Komisja Historii i Tradycji Oddziału PTTK w Bielsku-Białej, przy wsparciu finansowym Gminy Bielsko-Biała.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.